„Skirsime dėmesį problemoms, kurios yra labai svarbios ypatingai šiame geopolitiniame kontekste – turiu omenyje infrastruktūros atsparumą, įskaitant kritinę infrastruktūrą, logistinių sistemų stiprinimą, siekiant pagerinti mūsų karinį mobilumą“, – prieš prasidedant Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimui žurnalistams sakė G. Nausėda.
„Ne mažiau svarbi tema – pagalba ir parama Ukrainos ekonomikos atstatymui. Manau, turime ją ne tik atkurti, bet padaryti ją geresnę“, – pažymėjo jis.
Anot G. Nausėdos, šis siekis – „didelė galimybė, ypač šiam regionus, kuris su Ukraina saistomas ekonominiais ir istoriniais ryšiais“.
Ketvirtadienį Vilniuje vyksta Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas bei verslo forumas, kuriame tikimasi sulaukti dešimties užsienio valstybių vadovų. Į renginį atvyko ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Trijų jūrų iniciatyva siekiama skatinti spartesnį Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regiono vystymąsi ir bendradarbiavimą, didinant dalyvaujančių šalių tarpusavio ryšius transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse. Taip pat norima stiprinti ES sanglaudą bei transatlantinius ES ir JAV ryšius.
Trijų jūrų iniciatyva jungia trylika ES valstybių narių: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją ir Graikiją. Iniciatyvos strateginės partnerės – JAV, Vokietija ir Europos Komisija.
Iniciatyvoje dalyvauja asocijuotosios šalys Ukraina ir Moldova.