„Inicijuoti pokyčiai padės didinti Lietuvos gynybinį pajėgumą ir apginamumą, stiprinti kariuomenę ir skatinti gynybos technologijų pažangą bei tarptautinį mūsų pramonės konkurencingumą. (...) Tai ne tik būdas skatinti savo gamintojus, bet ir galimybė sumažinti priklausomybę nuo užsienio tiekėjų, užsitikrinti saugesnę ir savarankiškesnę gynybos infrastruktūrą“, – KAM pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.
Kaip pranešama, įstatymo pakeitimai padėtų efektyviau bendradarbiauti mokslo ir verslo sektoriams kuriant daugiau rinkoje paklausių pramonės produktų.
„Išsikėlėme tikslą gynybai reikalingų produktų pasigaminti patys ir savo šalyje kurti naujas darbo vietas. Taip užtikrinsime, kad Lietuvoje būtų diegiamos gynybos inovacijos ir išaugtų gynybos srityje veikiančių įmonių skaičius“, – pranešime cituojama ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Įstatymu būtų įtvirtintas ir pramoninis bendradarbiavimas tarp Lietuvos karinės įrangos gamintojų ir užsienio tiekėjų.
„Dalis užsienio karinės įrangos tiekėjų ar gamintojų sutartinių įsipareigojimų privalės būti vykdomi Lietuvoje gynybos ir saugumo pramonės srityje veikiančių ūkio subjektų“, – teigiama pranešime.
Gynybai reikalingų technologijų kūrimas ir pajėgumų vystymas Lietuvoje taip pat leistų efektyviau teikti paramą Ukrainai, besiginančiai nuo Rusijos karinės agresijos.
Kartu su Gynybos ir saugumo pramonės įstatymu Seimui teikiami ir susiję Viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo bei Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai.