Dėl A. Anušausko pasakojimų apie įmonę, ieškojusią kontaktų Lietuvoje, STT apklausė ne tik patį politiką, bet ir dabartinį krašto apsaugos ministrą Lauryną Kasčiūną, buvusį viceministrą V. Semešką, Seimo narį Raimundą Lopatą, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę. „Delfi“ turimi duomenys rodo, kad apklausose dalyvavo ir Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė bei buvęs viceministras Margiris Abukevičius.
Visgi, kokia įmonė siekė megzti kontaktus su Krašto apsaugos ministerija (KAM), neskelbiama. „Delfi“ praneša, kad liudydamas STT pareigūnams A. Anušauskas nurodė, jog KAM bendradarbiavimas su minėta įmone nutrauktas dėl Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) rekomendacijų.
Dėl nutrūkusių ryšių su KAM, įmonė kreipėsi į kitus politikus ir tarnautojus, tarp kurių ir tuometis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas L. Kasčiūnas, ministrė A. Armonaitė bei Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.
Šie, liudydami STT, nurodė, kad buvo susitikę su minėtos įmonės atstovais ir išklausė informaciją dėl galimybių investuoti Lietuvoje. Po apklausų, teisėsauga neįžvelgė nieko blogo dėl to, jog L. Kasčiūnas, A. Armonaitė bei G. Balčytytė kontaktavo su įmone bei ragino KAM atstovus susitikti su jos atstovais.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje. Savo ruožtu trečiadienį Generalinė prokuratūra patvirtino šį STT sprendimą.
Klausimai dėl neskaidrių procesų kilo po to, kai pareigas paliekantis buvęs krašto apsaugos ministras A. Anušauskas pareiškė darbo ministerijoje metu susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“. Tokias ministro užuominas prezidentas Gitanas Nausėda įvertino kaip labai rimtas ir netrukus susitiko su STT bei Generalinės prokuratūros vadovybe.
Savo ruožtu STT pranešė iki šiol nepradėjusi ikiteisminių tyrimų, susijusių su KAM. Visgi, tarnyba nurodė iš KAM gavusi informacijos apie parlamentarą, liberalų atstovą Raimundą Lopatą.