„Mes apie tai penktadienį nekalbėjome. Tai, kad ministrui pavyko susitvarkyti su biudžeto padvigubėjimu, mano vertinimu, be korupcinių skandalų, be neskaidrumų, be tokių priekaištų, kuriuos galėčiau ministrui pateikti, kaip sukėlusiam kažkokią abejonę, man, kažkuria prasme, buvo ir nuostaba išgirsti“, – laidoje „Info komentarai su Arnu Mazėčiu“ teigė I. Šimonytė.
„Bet pirmadienį ministras pats savo pasisakymą komentavo ir, man atrodo, tarsi bandė labiau kalbėti apie korupcijos prevenciją savo ministerijoje nei apie kažkokius korupcijos faktus, kurie būtų darę įtaką ministerijos darbui“, – svarstė premjerė.
ELTA primena, kad žinia apie netikėtą ministro atsistatydinimą pasirodė penktadienį. A. Anušauskui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame nurodyta, jog premjerė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.
Visgi, papildomų klausimų kilo ir po to, kai A. Anušauskas pareiškė susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“. Tokias ministro užuominas prezidentas įvertino kaip labai rimtas. Į minėtus A. Anušausko pareiškimus suskubo reaguoti ir parlamento opozicija. Seimo mažumai priklausančios partijos šeštadienį pareiškė, kad nebedalyvaus premjerės organizuojamame susitikime dėl lėšų gynybai. Dėl tų pačių A. Anušausko užuominų partija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą.
STT savo ruožtu pranešė, kad šiuo metu ikiteisminių tyrimų, susijusių su Krašto apsaugos ministerija (KAM), nėra pradėjusi. Visgi, tarnyba patvirtino iš ministerijos sulaukusi informacijos apie Seimo narį, parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narį Raimundą Lopatą. Pastarasis tvirtino, kad nėra aišku, ar STT analizuojami duomenys susiję su juo pačiu, ar su galima korupcija pačioje KAM.