Šio projekto tikslas – permąstyti vieno svarbiausių moderniosios Lietuvos filosofų S. Šalkauskio kultūros filosofijos ir politikos idėjas, atsižvelgiant į pakitusį geopolitinį kontekstą, taip pat naujųjų politinės filosofijos ir nacionalizmo teorijų šviesoje.
„Ko mus šiandien gali išmokyti Šalkauskis? Mūzos giesmė ginklams ir gynėjams svarbi ir reikalinga, tačiau būtinas ir supratimas, ką ir kodėl mes norime ginti, nuo tos grėsmės, kuri ateina iš Rytų“, – Kovo 11-osios minėjimo metu atsiimdamas stipendiją teigė L. Peluritis.
„Jis nemaža dalimi įkūnijo tarpukario Lietuvą, kurią šiandien idealizuojame“, – pabrėžė jis.
L. Peluritis gimė 1990-ųjų rugsėjo 24 dieną Vilniuje. Baigė Vilniaus Karoliniškių gimnaziją, studijavo Vilniaus universitete, 2014 metais įgijo filosofijos bakalauro ir 2017 metais magistro laipsnius.
Vilniaus universitete, Istorijos fakultete 2017–2022 metais studijavo doktorantūroje. 2022 metais gruodį apsiginė daktaro disertaciją „Ola ir dvi saulės. Filosofija sovietų Lietuvoje (1944–1986). Institucijos, asmenybės, idėjos“.
Nuo 2014 metų iki dabar yra Naujojo Židinio-Aidų ir Mažosios studijos nuolatinis bendradarbis, 2016–2020 metais L. Peluritis buvo Naujojo Židinio-Aidų direktoriumi.
Nuo 2023 metų dėsto Vilniaus universiteto Filosofijos ir Istorijos fakultetuose ir dirba „Europietiškos dešinės instituto“ tyrimų ir analitikos vadovu.
L. Peluričio mokslininko tyrimų sritys – XX a. Lietuvos istorija, Lietuvos filosofijos istorija, politinė filosofija bei sąvokų ir idėjų istorija.
Valstybės Nepriklausomybės stipendija kasmet skiriama humanitarinių ir socialinių mokslų sričių jauniesiems mokslininkams už Lietuvos valstybingumo stiprinimui svarbius mokslo tyrimus, su jais susijusią visuomeninę veiklą ir mokslo populiarinimo darbus, taip pat konkursui stipendijai gauti pateiktą įgyvendinti mokslinio tyrimo projektą.
Valstybės Nepriklausomybės stipendija įteikiama kiekvienų metų kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.