Apie tai šeštadienio vakarą socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė LŠS.
„Suvažiavime nutarta kartu su Lietuvos šeimų sąjūdžiu kurti naują politinę jėgą, į kurią kviečiami jungtis visi neabejingi šalies ateičiai žmonės ir organizacijos. Priimtas kreipimasis į Lietuvos visuomenę“, – rašoma socialiniame tinkle.
Savo ruožtu LŠS atstovas Algimantas Rusteika sekmadienį Eltai patvirtino, kad LŠS jungiasi prie esamos Krikščionių sąjungos, pažymėdamas, kad bus siekiama ją padaryti kitokią, nei buvo iki susijungiant.
„Mes norime sukurti naują partiją, kur ir pavadinimas ir rinkiminė programa būtų kita. Bet čia tik pradžia. Mūsų esmė yra ta, kad būtų suvienytos jėgos visų žmonių, kurie neturi už ką balsuoti“, – teigė A. Rusteika.
Jis taip pat pažymėjo, kad prisijungti prie naujai buriamos politinės jėgos kviečiamos ir kitos partijos bei organizacijos.
„Mes kviečiam ir žmones, ir pačias partijas, taip pat organizacijas. Kad ateitų tie žmonės, kuriems atsibodo bardakas, kuris dabar vyksta, ir kurie norėtų prisidėti darbu, kad Lietuvoje būtų vieną kartą gera gyventi“, – A. Rusteika.
Nepaisant prasidėjusios integracijos, prieš kelerius metus viešojoje erdvėje per rengtus protestus išgarsėjusi LŠS išliks savarankiška asociacija.
„Lietuvos šeimų sąjūdis, kaip asociacija, beje, niekur nedingsta. Nes pas mus irgi yra žmonių, kurie nenori eiti į politiką – jie nori būti visuomenininkai, nenori susisaistyti savęs su politiniu darbu“, – pridūrė A. Rusteika.
Šeštadienį vykusio suvažiavimo metu taip pat patvirtinti nauji Krikščionių partijos valdybos nariai. Jais tapo LŠS atstovai Edita Aleksandravičė, Artūras Orlauskas, Vitolda Račkova, Tomas Senūta, Egidijus Visockas. Tuo metu LŠS nariai Ramutė Tervydytė ir Andrius Švarplys tapo partijos komisijų nariais, o jos pirmininko pavaduotoju patvirtintas Algimantas Rusteika.
ELTA primena, kad 2022 metų rugpjūtį asociacija LŠS vedė derybas su partija „Jaunoji Lietuva“ dėl dalyvavimo 2023 metų rinkimuose. Stanislovo Buškevičiaus vadovaujama partija net buvo pakeitusi partijos pavadinimą į Lietuvos šeimų sąjunga („Jaunoji Lietuva“).
Visgi nepaisant išsakytų bendrų užmojų, asociacija ir partija „Jaunoji Lietuva“ pasuko skirtingais keliais.