„Kai mes pamatėme socialiniuose tinkluose tą žinutę, kad tarsi nėra gelbėjama, tai sunkus kaltinimas – nesuvokiama, kad ugniagesiai negelbėtų. Pats asmeniškai kalbėjau su tais, kurie rado mamą, ir su tais, kurie įeidinėjo į butą, tai vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad tikrai ta žinutė, kuri skleidžiama socialiniuose tinkluose, visiškai neatitinka realios situacijos“, – LRT radijui antradienį kalbėjo S. Greičius.
Taip jis reagavo į socialiniuose tinkluose po gaisro pasklidusią informaciją, kad praėjusią savaitę Vilniuje, Viršuliškių daugiabutyje, kilus gaisrui, viename iš butų buvusi moteris esą laikė už rankos savo vaiką, o į būstą įėję ugniagesiai ją atitraukė nuo vaiko, pastarąjį tiesiog palikę gaisre.
PAGD direktorius teigė pats kalbėjęs su ugniagesiais, kurie gesino gaisrą Viršuliškėse. Jie, anot S. Greičiaus, pasakojo, kad vaiko motina buvo rasta ne bute, o laiptinėje. Paties vaiko, ugniagesių vadovo teigimu, atsižvelgiant į aplinkybes, išgelbėti nebuvo jokių galimybių.
„Iš tikrųjų mūsų ugniagesiai mamą rado laiptinėje, mama tikrai buvo šoko būsenoje, bet ji iš karto pasakė, kad bute likęs vaikas. Ir grandis iš karto į tą butą įėjo ir butas buvo gesinamas ir iš laiptinės pusės įėjus, paduodant švirkštą, ir gesinamas nuo keltuvų per langą. Ir, jeigu vaikas būtų buvęs kažkur ant lovos, nublokštas į kampą, jei jį būtų ėję dūmuose rasti, panaudojus termovizorių ar ką, nežinau, ar būtų galimybė jį išgelbėti, bet jis būtų išneštas ir gaivintas.
Pagal visą tą situaciją, kurią ir po to matėme, ir tai, kiek truko vaiko kūno išėmimo operacija, tai vienareikšmiškai, mano įsitikinimu, po tokio sprogimo ir būtent taip susiklosčius aplinkybėms tikrai vaiko išgelbėti, deja, nebuvo jokių galimybių“, – dėstė S. Greičius ir vėliau pridūrė, kad ant vaiko buvo užvirtusios kelios namo plokštės.
Jis kartojo, kad mama nuo vaiko nebuvo atplėšta, nes ji buvo rasta ne bute, o laiptinėje.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę Viršuliškių gatvėje Vilniuje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Tarnybų duomenimis, gaisras išsiplėtė į keturis butus ketvirtame ir penktame aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.
Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis. Policijos duomenimis, dvi namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, o 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę, du namo gyventojai žuvo.
Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje antradienį paskelbė ekstremaliąją situaciją, pastatas saugomas. Trečiadienį suformuota avarijos tyrimo komisija, kuri nustatys avarijos priežastis ir teiks rekomendacijas dėl tolesnio pastato naudojimo. Policija renka informaciją tyrimui dėl gaisro aplinkybių.
Savivaldybės atstovai baiminasi dėl oro sąlygų galinčios įvykti pastato griūties, dėl to penktadienį nutarta uždengti pastate po gaisro ir sprogimų atsivėrusias angas.
Penktadienį taip pat buvo sustabdytas ugdymas greta degusio daugiabučio esančiame darželyje „Puriena“. Toks sprendimas priimtas po to, kai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai nustatė padidėjusias trijų pavojingų medžiagų koncentracijos pastato patalpose normas.
Policija dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.