Kaip Eltai teigė kunigas Vladimiras Seliavko, tai yra istorinis įvykis, nes praėjo maždaug 300 metų, kai paskutinį kartą Konstantinopolio dvasininkai aukojo Lietuvos žemėje mišias.
Penktadienį į Lietuvą iš Estijos atvykusiam stačiatikių kunigui pavesta baigti formuoti Konstantinopolio patriarchatui pavaldžią bažnytinę struktūrą.
ELTA primena, kad prasidėjus karui Ukrainoje Rusijos Ortodoksų Bažnyčiai (Maskvos patriarchatui) priklausantys lietuviai dvasininkai Vladimiras Seliavko, Vitalijus Mockus, Vitalis Dauparas, Gintaras Sungaila ir Georgijus Ananjevas susilaukė savo vadovybės nemalonės.
Šie kunigai buvo pašalinti iš kunigų luomo Maskvos patriarchato sprendimu už tai, kad kritikavo Maskvos patriarchą Kirilą, kuris palaikė Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Visgi Lietuvos stačiatikių bažnyčia tuomet teigė, kad kunigai griežtų sprendimų susilaukė dėl priesaikos sulaužymo, melagingų pranešimų ir t.t. Tai buvo pirmas kartas nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kai ortodoksų dvasininkai susilaukė tokių nuobaudų.
Tuo tarpu vasario mėnesį Visuotinis Konstantinopolio patriarchatas oficialiai paskelbė, kad buvo peržiūrėtos Maskvos patriarchato iš kunigų luomo pašalintų Lietuvos kunigų Vladimiro Seliavko, Vitalijaus Mockaus, Vitalio Dauparo, Gintaro Sungailos ir Georgijaus Ananjevo pateiktos apeliacijos.
Pernai į Vilniuje į Lietuvą atvykęs Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I tikino, kad Lietuvoje atsirado galimybė pradėti kurti Ortodoksų Bažnyčios struktūrą, pavaldžią Konstantinopolio patriarchatui.