Gyvybės langelyje palikta dvimetė rimsta: I. Skuodienė pateikė daugiau detalių apie jos būklę

2023 m. gruodžio 14 d. 09:03
Kol kas nėra signalų, kad praėjusią savaitę gyvybės langelyje paliktą beveik dvejų metų mergaitę jos tėvai norėtų susigrąžinti, tačiau vaikas jau kiek nurimo – žaidžia, kalba, nurodė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.
Daugiau nuotraukų (8)
„Kol kas neturiu informacijos, kad kas nors būtų kreipęsis ar į policiją, ar į vaiko teises. Tai yra tikrai neeilinis atvejis, nes palikta dvejų metų mergaitė – vaikas reaguoja, kalba, vaikšto.
Svarbu pasakyti, kad ja labai rūpinasi budinti globėja, mergaitė yra šeimoje, jai suteikta visa reikalinga pagalba, pasirūpinimas. Ji tikrai jaučiasi neblogai, bet kol kas informacijos (apie tėvų norą susigrąžinti vaiką) neturiu.
Laukiame, tikimės, kad artimieji pakeis savo sprendimą. Jei jie sugrįš, suteiksime visą reikalingą pagalbą kartu su socialiniais partneriais, bet kol kas šiandien neturiu to atsakymo. Bendradarbiaujame su policija, kalbamės“, – trečiadienį naujienų portalui lrytas.lt sakė I.Skuodienė.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė atkreipė dėmesį, jog prieš šį atvejį vyriausias gyvybės langelyje paliktas vaikas buvo 1 metų 7 mėnesių amžiaus – tėvai berniuką tuomet susigrąžino.
„Kokį dabar artimieji priims sprendimą, sunku pasakyti. Negaliu pasakyti, ar mergaitė lankė darželį, bet socialinė aplinka jau tikrai buvo – tai tikrai nėra naujagimis, kuris gimė ligoninėje ar kitoje vietoje, ir atneša kūdikį į langelį. Vaikas yra jau su istorija“, – pažymėjo I.Skuodienė.
Ji priminė, kad tėvai savo sprendimą pakeisti gali per 3 mėnesius. Kol kas mergaitė liks su budinčia globėja.
„Paprastai iki 3 mėnesių sudaroma galimybė pakeisti savo sprendimą, ir tuomet jau nustatoma tėvystė, teismo sprendimu vaikelis grįžta. Žinoma, mes susitinkame, įvertiname situaciją, jeigu reikia, suteikiame reikalingą pagalbą, įvertiname galimybes, kokios buvo palikimo priežastys, kad jų nebebūtų.
Bet kaip ši situacija klostysis – matysime, kol kas neskubame priimti sprendimų. Mergaitė šiandien yra saugi, ja rūpinasi, vaikas aprimo. Yra globėja, kuri turi patirties, tai yra žmogus, kuris yra pasiruošęs, ir žino, kaip padėti vaikams po tokių trauminių situacijų.
Mergytė žaidžia, bendrauja, čiauška, kalba“, – nurodė I.Skuodienė.
Anksčiau vaiko teisių gynėjai kalbėjo, kad vaikas labai neramus, daug verkia, ilgisi mamos.
Primename, kad sekmadienio vakarą Kaune gyvybės langelyje rasta palikta mergaitė. Ji rasta apie 19.36 val. V.Putvinskio gatvėje esančio pastato gyvybės langelyje. Ten įsikūrę gimdymo namai.
Kaip anksčiau rašė lrytas.lt, mergaitė buvo tvarkingai aprengta, užklota pledu. Ji vaikščiojo, kalbėjo. Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vedėjos Odetos Vaitkevičienės, šalia vaikelio buvo paliktas raštelis.
Lrytas.lt žiniomis, mama aprašė šeimos situaciją ir nurodė priežastis, kodėl nusprendė neauginti dukters. Moteris tame pačiame raštelyje paprašė, kad jos vaiku pasirūpintų atsakingos valstybės institucijos.
Portalo tv3.lt duomenimis, raštelyje buvo nurodyta, kad vaiką palikęs žmogus nenori, jog mergaitė augtų netinkamoje aplinkoje, kur tvyro psichologinis smurtas, alkoholis, nepriteklius.
Raštelyje taip pat užsimenama, kad šeimoje mergaitė nėra mylima ir kad jai bus geriau bet kur kitur.
Vos rasta mergaitė buvo iškart perduota medikams, kurie patikrino jos sveikatos būklę. Smurto žymių neaptikta.
Savaitės pradžioje I.Skuodienė pabrėžė, kad šį tėvų sprendimą reikėtų priimti kaip išgelbėtą gyvybę.
„Priimkime kaip išgelbėtą vaiko gyvybę. Gali būti ir tokie sprendimai. Turbūt labai skaudūs visiems, ypatingai juos priėmusiems“, – savo feisbuko paskyroje rašė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė.
„Šiais metais tai yra 5 vaikas paliktas gyvybės langelyje. 5 išsaugotos gyvybės“, – tikino I.Skuodienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.