„Klaipėdos švenčių“ direktorė Eglė Šulskė „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad šiemet savo egles Teatro aikštei papuošti siūlė ne tik uostamiesčio ir Klaipėdos rajono gyventojai.
Sulaukta siūlymų ir iš tolimesnių vietovių, pavyzdžiui, Radviliškio rajono.
„Mums svarbu ne tik tai, kad eglė būtų graži ir tinkama, bet svarbios ir išlaidos, reikalingos jai transportuoti, tad pirmiausia visgi žvalgomės į Klaipėdą.
Be to, kadangi Kalėdos – bendruomenės šventė, manome, kad ir patiems klaipėdiečiams būtų maloniau, jei eglė būtų iš Klaipėdos arba augusi netoli uostamiesčio ir būtų turėjusi ryšį su mūsų miestu„, – pasakojo „Klaipėdos švenčių“ vadovė.
Jau ne pirmi metai eglutės kirtimo ir vežimo klausimus padeda spręsti bendrovė „Klaipėdos želdiniai“.
Specialistai įvertina ne tik pasiūlytų eglių kokybę, bet ir kurią iš jų bus lengviausia transportuoti.
„Neretai sulaukiame pasiūlymų pasiimti eglę iš sodų bendrijų, bet ne visada yra įmanoma tai padaryti dėl siaurų sodų keliukų.
Mes prašome, kad eglė būtų ne mažesnė nei 10 metrų, pernai Teatro aikštėje stovėjusi žaliaskarė buvo 16 metrų aukščio, tad įsivaizduokite, kaip techniškai yra sudėtinga transportuoti tokius medžius“, – kalbėjo E. Šulskė.
„Klaipėdos švenčių“ direktorė pasidžiaugė, kad šiemet viena įmonė pati susisiekė su organizatoriais ir pasisiūlė prisidėti prie eglės transportavimo.
„Smagu, kad ir gyventojai, ir įmonės rodo iniciatyvą“, – džiaugėsi E. Šulskė.
Tradicija Klaipėdoje puošti gyvą gyventojų padovanotą eglę tęsiasi nuo 2015-ųjų.
„Kasmet, kai paskelbiame eglučių ieškojimo akciją, socialiniuose tinkluose sulaukiame ir jautrių žmonių reakcijų, kad šventei reikės paaukoti gyvą medelį, tad noriu akcentuoti, kad į Teatro aikštę keliauja tik tos eglutės, kurios bet kuriuo atveju būtų nukirstos.
Mes nevažiuojame į mišką ir nekertame iš ten gražiausio medelio. Pavyzdžiui, pernai aikštę puošusi eglė atkeliavo iš Klaipėdos universiteto botanikos sodo, nes ji augo ant svarbių infrastruktūrinių tinklų, gyventojai iš savo kiemų kerta užaugusius didelius medžius, nes jie auga po elektros laidais ir t. t.
Žodžiu, vienai eglei kasmet pasiseka – ji turi galimybę savo gyvavimą baigti Teatro aikštėje džiugindama Klaipėdos ir visos Lietuvos gyventojus. Manau, labai graži tradicija yra turėti gyvą eglę, bet eglės pasirinkimo tikslas yra dar gražesnis“, – svarstė E. Šulskė.
Ir šiemet bus laikomasi tradicijos puošti pagrindinę miesto eglę nuosaikiai – šviečiančiomis girliandomis, tačiau žadama, kad eglė šiemet bus ir šiek tiek kitokia – turės išskirtinę šviečiančią karūną.
Pasak E. Šulskės, šiemet Teatro aikštėje bus dar daugiau šviesų, nei ankstesniais metais.
„Kol kas nenorime atskleisti iki galo visų smulkmenų, bet priminsime, kad šiemet, kaip ir 2019-aisiais, Teatro aikštėje bus įrengta ledo arena. Ji bus puiki draugija eglei, nes savo vizualu ir puošyba primins kažką panašaus“, – minėjo E. Šulskė.
Tradiciškai Teatro aikštėje veiks kalėdinė mugė, šventiniu laikotarpiu vyks įvairūs renginiai.
„Kadangi gyvename socialinių tinklų eroje, tad, kaip būna ir per daugelį kitų švenčių, planuojame šiemet įrengti specialią kalėdinę erdvę, kur miestiečiai galės įsiamžinti ir nuotraukomis dalintis socialiniuose tinkluose“, – dar vieną planuojamą šventinį akcentą paminėjo „Klaipėdos švenčių“ vadovė.
Šiemet kalėdinių-naujametinių renginių ciklui mieste, kuris vyks nuo gruodžio 2 iki sausio 7 d., Teatro aikštės puošybai ir ledo arenai aikštėje įrengti numatyta skirti 182 tūkst. eurų. – dvigubai daugiau nei buvo pernai.
Gerokai daugiau lėšų šiemet prireikė, nes pusė skiriamo biudžeto bus panaudota ledo arenai įrengti.