Šiauliuose baigtas sodinti sakurų sodas

2023 m. spalio 27 d. 16:07
Šiauliuose, Dainų parke, baigtas sodinti sakurų sodas, simbolizuojantis Japonijos vicekonsulo Lietuvoje Čijunės Sugiharos ir jo nuopelnų žmogiškumui atminimą.
Daugiau nuotraukų (6)
Pavasarį sode pražys 101 sakura. Šios skaičius yra simbolinis – tiek metų Lietuvą ir Japoniją sieja diplomatiniai santykiai. Jie puoselėjami nuo 1922-ųjų, kai Japonijos vyriausybė pasirašė Lietuvos Respublikos pripažinimo aktą.
Sakurų sodas Šiauliuose buvopradėtas kurti 2020 metais, kurie buvo paskelbti Japonijos vicekonsulo Čijunės Sugiharos metais.
Antrojo pasaulinio karo metu Č.Sugihara kartu su Nyderlandų garbės konsulu Janu Zwartendijku išduodavo Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms ir taip juos gelbėjo.
Skurų sodo iniciatore tapo bendrovė „Ltintus“.
Pirmaisiais metasi sode buvo pasodinta 30 sakurų.
Penktadienį baigti sodinti sakuras šiame sode Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pakvietė net penkių šalių: Japonijos, Nyderlandų, JAV, Izraelio ir Vokietijos ambasadorius. Garbūs svečiai pasodino 41 sakurą.
Sakurų sodinimo ceremonijoje dalyvavęs Šiaulių miesto meras sakė, kad šis sodas šiauliečiams primins išskirtinius žmones, vadinamus Pasaulio tautų teisuoliais.
„Šis atminimas turi ypatingą reikšmę , atsižvelgiant į dabartinius iššūkius, su kuriais Izraelis susiduria per karą su Hamas“, – sakė Šiaulių meras.
Prieš sakurų sodinimą svečiai buvo pakviesti į Chaimo Frenkelio vilą, kur vyko trumpametražio filmo „Kaunas – Vilties Vartai“ peržiūra.
Filmas pasakoja apie dvi iškilias ir Lietuvoje gyvenusias asmenybes: Nyderlandų garbės konsulą Janą Zwartendijką ir Japonijos vicekonsulą Čijunę Sugiharą.
Garbės konsulas Janas Zwartendijkas per savo tarnybos laiką Lietuvoje aktyviai įsijungė į žydų gelbėjimą, kaip ir Čijunė Sugihara, jis padėjo tūkstančiams žydų palikti Lietuvą, antrojo pasaulinio karo metais. Nyderlandų konsulas Kaune žydams išdavinėjo „Kiurasao vizas“, jas gavę asmenys vėliau kreipdavosi į Japonijos konsulą Č. Sugiharą, kuris jiems išduodavo tranzitines Japonijos vizas.
Po filmo peržiūros Šiaulių meras ir svečiai, kartu su Pasaulio tautų teisuole Genovaite Dugniene, aplankė Pasaulio tautų teisuolių skverą – pirmąjį paminklą Pasaulio tautų teisuoliams Lietuvoje, kuris įkurtas buvusioje Šiaulių geto teritorijoje.
sakurosSodasŠiauliai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.