Švietimo ir mokslo komitetas nepritarė opozicijos siūlymams didinti mokytojų atlyginimus

2023 m. spalio 25 d. 13:40
Irtautė Gutauskaitė
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nepritarė opozicinių partijų teikiamiems siūlymams kitais metais dar labiau didinti mokytojų atlyginimus. Komiteto narių neįtikino opozicijos noras mokytojų atlyginimus didinti atimant investicijas iš „ministerijų miestelio“ ar naujos kelių apmokestinimo sistemos.
Daugiau nuotraukų (4)
Vienas iš projektų, kuriam nepritarė komitetas, buvo Darbo partijos frakcijos siūlymas didinti mokytojų atlyginimus, skiriant inveticiniams projektams numatytus 245 mln. eurų.
„Numatyta skolinti 245 mln. eurų dviem objektams – „e-tolling“ sistemai ir ministerijų miesteliui. Manau, kad ministerijų miestelis gali startuoti metais vėliau, o „e-tolling“ sistema yra įstrigusi dėl teisminių ginčų“, – Švietimo ir mokslo komitete pasiūlymą pristatė „darbietis“ Vytautas Gapšys.
„Manau, kad numatytos lėšos paskolinti šioms dviem institucijoms, gali būti nukreiptos švietimui“, – pridūrė politikas.
Visgi, mokytojų atlyginimų didinimui numatyti lėšų šaltiniai konservatorės Jurgitos Šiugždinienės buvo įvardinti kaip netvarūs.
„Tam, kad turėtume lėšų šaltinį, lėšų šaltinis turi būti tvarus, o ne vienkartinis. atlyginimai mokami ne vienerius metus ir šaltinis turi būti ne vienkartinis. Miestelis yra save atsiperkantis projektas. Mes negalime mokėti iš to atlyginimų. Pasiūlyti šaltiniai nėra tvarūs“, – argumentavo buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė.
Švietimo ir mokslo komiteto nariai nepritarė ir Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narės Vilijos Targamadzės teikiamam siūlymui mokytojų darbo užmokestį didinti skiriant 300 mln. eurų iš kitais metais biudžete numatomo lėšų likučio.
Taip pat komitete nepritarta Seimo socialdemokratų siūlymui pedagogų darbo užmokestį didinti tiek, kiek prašo švietimo darbuotojų profesinė sąjunga – po 15 proc. nuo kitų metų sausio ir rugsėjo mėnesių.
Vis dėlto, Seimas dar svarstys opozicinių frakcijų pateiktus siūlymus mokytojų darbo užmokestį didinti labiau nei šiuo metu numatyta kitų metų valstybės biudžeto projekte. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) biudžete yra numačiusi pedagogų atlyginimus didinti 21 proc.
Trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai nepritarė ir streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pasiūlymui kitais metais mokytojų atlyginimus didinti 32 proc.
ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko aktyvus pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.
Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21, o 30 procentų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.