Susitikimo metu V. Padriezaitė pristatė pagrindines teisėjo darbo funkcijas bei atsakomybes, paaiškino kaip vyksta teisminis procesas ir ką teismo posėdžiuose atlieka prokurorai, advokatai bei posėdžių sekretoriai. Mokiniai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti vaiko apklausos kambarį ir pabendrauti su teismo psichologe, kuri išsamiai papasakojo apie šio kambario paskirtį, teismo psichologo darbą ir pagrindines atsakomybes.
Vėliau mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Kauno apylinkės teisme esančioje areštinėje, kurioje pareigūnai jiems taip pat pristatė savo darbo specifiką, leido mokiniams pabūti laikino sulaikymo patalpose bei policijos automobilyje.
Tęsiant ekskursiją, teisėja V. Padriezaitė mokiniams sudarė galimybę pamatyti ir teisme esančias archyvo patalpas, kuriose mokiniams buvo parodytos įvairios bylos ir paaiškinta archyvo funkcija bei svarba.
Susitikimo pabaigoje teisėja išsamiai atsakė į visus mokiniams iškilusius klausimus ir papasakojo apie teisėjų atrankos procesą, darbo kasdienybę, šiuo metu nagrinėjamas bylas, taip pat paaiškino kuo skiriasi civiliniai ir baudžiamieji procesai.
„Teisėjas privalo būti labai dėmesingas ir atsakingas, taip pat turėtų išmanyti psichologiją ir būti komunikabilus bei lengvai bendraujantis, jog galėtų išsiaiškinti visas aplinkybes ir posėdžių metu tinkamai apklausti asmenis, jog šie drįstų papasakoti visas su įvykiais susijusias aplinkybes“, – paklausta apie tai, kokiomis savybėmis turi pasižymėti teisėjas, teigė V. Padriezaitė.
Mokinių bei jas lydėjusių mokytojų nuomone šis susitikimas viršijo lūkesčius, o vaikai neslėpė, jog teismo procesą bei teisėjo darbą iki šio vizito įsivaizdavo visai kitaip.