Ketvirtadienį G.Nausėda vieši Molėtuose, kur skyrė laiko ir žurnalistų klausimams. Tiesa, kai į kelis jų atsakė ir išgirdo dalį klausimo apie parlamentarų sąsajas su Komunistų partija, prezidentas atsakymų sesiją užbaigė.
„Ačiū jums, – dar skambant žurnalisto klausimui tarė G.Nausėda. – Geros dienos. Iki.“
Kaip antradienį paskelbė portalas 15min.lt, šiuo metu Seime dirba 20 buvusių Sovietų Sąjungos Komunistų partijos narių, o anketose šį buvusį ryšį nurodė tik du iš jų.
Komunistų partijai priklausė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Vilija Targamadzė, Algirdas Stončaitis, Zigmantas Balčytis, Laima Nagienė, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys Liudas Jonaitis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovai Antanas Vinkus, Dainius Kepenis, Rimantė Šalaševičiūtė , Algimantas Dumbrava.
Komunistų partijos sąrašuose rasta ir dabartinės Seimo valdančiosios daugumos atstovų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai priklausantis Kęstutis Masiulis ir Algis Strelčiūnas bei Laisvės partijos frakcijos narys Artūras Žukauskas.
Balandžio mėnesį paviešinti dokumentai atskleidė, kad ir prezidentas G.Nausėda 1988 m. pateikė prašymą stoti į Komunistų partiją. Apie šią savo biografijos aplinkybę šalies vadovas buvo nutylėjęs.
Prezidentūra patvirtino paviešintus faktus, tačiau kartu pareiškė, kad G.Nausėda, prasidėjus Sąjūdžiui, Komunistų partijos veikloje nedalyvavo.
Viešojoje erdvėje kilus rezonansui, G.Nausėda išplatintame komentare žiniasklaidai pripažino, kad stojimas į partiją buvo jo jaunystės klaida.