„Kandidatuoju į LRT generalinius direktorius“, – ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.
Kandidatė nurodė, kad jai yra svarbus LRT nepriklausomumas ir žurnalistikos kokybė.
„Puikiai žinau, kaip žiniasklaida veikia, kokie iššūkiai jai kyla ir koks svarbus Lietuvai ir jos demokratijai yra visuomeninis transliuotojas. LRT turi tarnauti visuomenei ir neturi virsti politiko ar politikų PRo agentūra. Sėkmingai gyniau LRT nepriklausomumą ir ginsiu toliau“, – rašė ji.
M. Garbačiauskaitė-Budrienė nurodė turinti ir platų visuomenės palaikymą – pasak jos, LRT auditorija pastebėjo ir įvertino visuomeninio transliuotojo pokyčius ir gerėjantį, modernėjantį turinį.
„Tai rodo tyrimai, reitingai ir įvairūs apdovanojimai. LRT pokyčiai neliko nepastebėti ir tarptautinių organizacijų – LRT dėka Lietuva yra atstovaujama žiniasklaidos organizacijose aukščiausiu lygiu“, – pabrėžė LRT vadovė.
Galiausiai M. Garbačiauskaitė-Budrienė akcentavo, kad kokybiško ir visų poreikius atliepiančio transliuotojo vadovas turi būti drąsus ir remiamas profesionalios vadovų komandos.
„Mes su komanda dirbame gerai, rezultatai nenuginčijami ir tai mane įkvepia dėti pastangas, kad progresas šiuo sudėtingu Europai ir Lietuvai metu nenutrūktų“, – rašė ji.
ELTA primena, kad pirmieji rinkimai LRT vadovo kėdei užimti vyko kovo mėnesį. Tačiau iš šešių kandidatų, dėl nepakankamai surinkto balsų kiekio, nebuvo išrinktas nei vienas. Tąkart įvykdžius du balsavimo turus, nei vienas iš kandidatų pirmame ture nesurinko daugiau nei 7 balsų. Antrajame ture kandidatai surinko po vienodą balsų skaičių.
Birželio pradžioje posėdžiavusi LRT taryba vėl neišrinko naujo visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus. Konkurse dalyvavę kandidatai Monika Garbačiauskaitė-Budrienė bei Aistis Zabarauskas sulaukė vienodo palaikymo – už kiekvieną jų balsavo po 6 LRT tarybos narius.
LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Tarybai šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius E. Valatka.