Kadangi kai kurie teisėjai šiuo metu dar atostogauja, kolegija dėl proceso pradžios datos gali svarstyti kitą savaitę.
Pirmas posėdis turi įvykti ne vėliau kaip per pusantro mėnesio nuo tos dienos, kai kolegija susirenka svarstyti dėl jo datos paskyrimo.
Tad jis greičiausiai bus paskirtas rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje.
Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Jolita Gudelienė naujienų portalą lrytas.lt informavo, jog nuosavybės teisės apribotos tik piniginėms lėšoms.
Nutartyje daugiau nekalbama apie jokį kitą turtą, pavyzdžiui, nekilnojamą turtą arba automobilį.
Buvusiam parlamentarui visiškai uždrausta disponuoti sąskaitoje esančiais pinigais.
„Procesinė prievartos priemonė skirta, nustatant visišką nuosavybės teisių apribojimą piniginėms lėšoms, uždraudžiant jomis disponuoti“, – patvirtino J. Gudelienė.
Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad būtų iš ko atlyginti žalą nukentėjusiesiems, jei teismai pripažintų K. Bartoševičiaus kaltę.
Kol kas yra pateiktas vienas civilinis ieškinys, bet tai gali padaryti ir likusių trijų nepilnamečių šeimos – ieškinius reikia pateikti ne vėliau kaip per pirmą bylos posėdį.
K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas portalui lrytas.lt sakė dar nežinantis, ar nutartis dėl nuosavybės teisių apribojimo pratęsimo bus skundžiama. Skundas gali būti pateikiamas per savaitę.
Gresia kalėjimas iki 13 metų
Byloje nukentėjusiais yra pripažinti keturi nepilnamečiai vaikinai.
35 metų K. Bartoševičiui yra pareikšti įtarimai dėl vieno paauglio prievartavimo ir trijų jaunesnių nei 16 metų vaikinų tvirkinimo.
Anksčiau skelbta, kad buvusį parlamentarą prislėgė įtarimai dėl seksualinių nusikaltimų prieš choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.
Pasak šaltinių, K. Bartoševičiui inkriminuojami nusikaltimai dėl prievartavimo yra tęstiniai – pareigūnų duomenimis, tas pats paauglys patyrė prievartą ir būdamas mažametis (nesulaukęs 14 metų), ir vėliau.
Todėl buvusiam parlamentarui pareikšti įtarimai pagal abi Baudžiamojo kodekso 150-ojo straipsnio dalis (mažamečio ir nepilnamečio seksualinis prievartavimas) dėl nusikaltimo prieš tą pačią auką.
K. Bartoševičiui gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 13 metų.
Nepaisant to, kad yra kaltinamas labai sunkiu nusikaltimu, K. Bartoševičius teismo laukia būdamas laisvėje. Jam skirtos švelnesnės kardomosios priemonės nei suėmimas – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojant nebendrauti su nukentėjusiaisiais ir dokumentų.
Į teismą vaikai nebus kviečiami
Prokuratūros duomenimis, nusikaltimus K. Bartoševičius įvykdė, būdamas parlamentaru.
Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apygardos prokuratūra, tad byla greičiausiai bus perduota vietos apygardos teismui.
Nukentėjusieji buvo apklausti pas ikiteisminio tyrimo teisėją, todėl teismo proceso metu į posėdžius jie daugiau tikriausiai jau nebus kviečiami – taip dažniausiai būna seksualinių nusikaltimų prieš vaikus bylose, siekiant jų dvasiškai netraumuoti.
Tyrimo metu buvo atliktos nukentėjusiųjų psichologinės-psichiatrinės ekspertizės.
Ekspertai nustatinėjo, ar nepilnamečiai nėra linkę kalbėti netiesos, aiškinosi kitus tyrimui svarbius faktorius.
Portalo lrytas.lt žiniomis, jie davė nuoseklius parodymus.
Paėmė du kompiuterius
Tyrėjai buvo paėmę du K. Bartoševičius nešiojamus kompiuterius ir telefoną, kuriuose ieškojo nuotraukų, susirašinėjimų su paaugliais ar kitų įrodymų.
Buvęs seimūnas byloje buvo apklaustas mažiausiai du kartus – sausio pabaigoje ir balandį.
K. Bartoševičius prieš pirmąją apklausą žiniasklaidai neigė kaltinimus. Tokios pozicijos jis laikosi iki šiol.
Aistros dėl informacijos nutekinimo
Seimo nario mandato K. Bartoševičius mandato atsisakė šių metų sausio 20-osios vakarą – tą pačią dieną, kai įvyko generalinės prokurorės Nidos Grunskienės ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen susitikimas.
Atitinkamą pareiškimą jis atsiuntė Vyriausiajai rinkimų komisijai, būdamas Čilėje.
Nors politikas tvirtino, kad tai nebuvo staiga gimęs apsisprendimas, keisti datų sutapimai sukėlė abejonių, jog informacija apie ketinimus reikšti įtarimus jam buvo nutekinta.
Tačiau aplinkybių dėl galimo nutekinimo nusprendė nenarplioti ir Seimas, ir prokuratūra.