Kaip teigiama VRK išplatintame pranešime žiniasklaidai, viešojo pirkimo būdu skelbtą konkursą laimėjęs tiekėjas per 9 mėnesius nuo sutarties pasirašymo turės išanalizuoti internetinio balsavimo informacinės sistemos steigimo politinius, ekonominius, socialinius, technologinius ir teisinius veiksnius.
Šią studiją atliks jungtinės veiklos pagrindu veikianti UAB „Civitta“ ir „e-Governance Academy Foundation“ ūkio subjektų grupė.
Studijoje turės būti išanalizuoti vartotojų poreikiai, įskaitant internetinio balsavimo naudą tokioms rinkėjų grupėms kaip užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai ir asmenys su negalia, pažymima pranešime.
VRK primena, kad balsavimo internetu rinkimuose ir referendumuose koncepcija Seimo nutarimu buvo patvirtinta dar 2006 m. Su tuo susiję rinkimų įstatymų pakeitimai vėliau buvo teikiami Seimui, tačiau įstatymų leidėjas projektus grąžindavo iniciatoriams tobulinti.
2020 m. gruodžio 11 d. Seimo nutarimu patvirtinta „įvertinti technines galimybes ir inicijuoti teisės aktus, kurie sudarytų galimybę įgyvendinti bandomąjį balsavimą internetu“.