„Lietuvos nuopelnai ir tokie pasiekimai, kaip pvz. šiųmetinis patekimas į laimingiausių pasaulio šalių top 20-uką, remiantis JTO tyrimu, ir tai, kad Lietuva užėmė antrą vietą pagal Shopify verslumo indeksą, vargu ar įvyktų be varomosios mūsų šalies jėgos – jos talentų“, – renginio pasveikinimo žodžius tarė „Global Lithuanian Leaders“ direktorė Marija Šaraitė.
„Mes visi esame talentai. Kiekvienas iš mūsų. Turėtume išmokti išsaugoti savo autentiškumą nuo pat vaikystės ir mokyklos suolo. Kiekvienas atsiskleidžiame savu laiku. Todėl sąlyginai Jono ar Petro, galbūt anksčiausiai atsivėrusių, talentų pavyzdys neturėtų būti nuolatos primetamas kaip vienintelis siekis dvidešimčiai kitų klasės moksleivių, kurie dar yra savęs ir savo gabumų atradimo kelyje“, – apie talentų prigimtį diskutavo Lietuvos garbės konsulė Islandijoje prof. Inga Minelgaitė.
„Talento sąvoka neturėtų būti apibrėžiama teritoriškai. Mums reikėtų siekti, kad tiek didžiųjų Lietuvos miestų, tiek mažesnių gyvenviečių žmonės turėtų galimybę atsiskleisti. Žinoma, tam įtakos turi kokybiško lavinimo, gerų darbo galimybių ir pačių žmonių noras kurti gerbūvį ne vien sostinėje. Turėtume dirbti tobulinant šiuos aspektus,“ – savo mintimis dalinosi diskusijos dalyvis „TransferGo“ vadovas Daumantas Dvilinskas.
Po diskusijų sesijos renginio dalyviai įsitraukė į darbą grupėse gvildenti Lietuvos tarptautinės sėkmės temą gyvybės mokslų, energetikos transformacijos ir verslo-mokslo bendradarbiavimo srityse.
Pastarosios srities darbo grupės diskusiją moderavo ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Mokslo ir akademinių darbuotojų prorektorė profesorė dr. Vita Akstinaitė. Darbo grupei pavyko identifikuoti kokių iššūkių kyla bendradarbiaujant verslui su mokslu.
„Vienas jų yra amžinas – tai verslo lūkestis, kad ką tik mokslus užbaigęs absolventas pilnai mokėtų susiorientuoti praktinių verslo poreikių pasaulyje.
Tačiau turėtume prisiminti, kad mokymasis yra ilgalaikis procesas ir turėtume orientuotis į ilgalaikį talento ugdymo ir po studijų. Verslas turėtų prisidėti prie talentų ugdymo pvz. tobulinant studijų programas kartu su mokslo įstaigomis, dalinantis geriausiomis praktikomis, kad studentams būtų pristatomi naujausi atvejai, skiriant lėšų skatinti aukščiausių rezultatų siekimą ir t.t.“, – dalinosi darbo grupės dalyviai.
Dienos eigoje aptarus Lietuvos kelią link pasaulinės sėkmės, dalyviai iš ISM universiteto atgaivinto istorinio pastato Gedimino prospekte – buvusio centrinio pašto, pajudėjo į Nacionalinę dailės galeriją, kur globalūs Lietuvos menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonas pristatė savo parodą „Dalinai užpelkinta institucija“. Po parodos lankymo renginio dalyviai turėjo puikią progą praplėsti kontaktų ratą socialinio vakaro metu.
Renginio organizatorius „Global Lithuanian Leaders“ yra nevyriausybinė organizacija, jungianti tūkstančius lietuvių diasporos profesionalų visame pasaulyje bei 25 profesionalų klubus.