Iš viso, pasak direktoriaus Sauliaus Greičiaus, PAGD įsigijo 73 automobilius – 58 vidutinės klasės ir 15 sunkiųjų. Pirkimo vertė 24,5 mln. eurų.
„Kiekvienas padalinys gaus po naują automobilį. Naujai įsteigti padaliniai šiame etape dar jų negauna, bet iki naujų metų gaus ir jie. (…) Manome, kad tai pagerins reagavimo laikus ir atnaujins autoparką. Jis, sąlyginai, nėra blogas, bet, lyginant su Europos ar Lenkijos parkais, norėtųsi išlaikyti tokius atnaujinimo tempus“, – žurnalistams sakė PAGD direktorius Saulius Greičius.
„Tai yra istorinis pirkimas. Tokių transporto priemonių bus 58 cisternos, šiandien matome 20, kitos atkeliaus rugsėjo mėnesį“, – pažymėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Pasak jos, automobiliai bus paskirstyti per visą Lietuvą, pirmiausia – ten, kur yra didžiausias poreikis.
„Šiuo metu tą transportą daliname ten, kur labiausiai reikia, yra sudėlioti kriterijai ir principai, atsižvelgiant į tas vietas, kur yra sudėtingiausia situacija su mūsų autoparku, tai to principo ir laikysimės – kur yra didžiausias poreikis, gyventojų tankumas“, – nurodė ministrė.
S. Greičiaus teigimu, šiuo metu ugniagesiams darbo priemonių pakanka, tačiau vis dar trūksta autokopėčių.
„Labiausiai juntamas trūkumas – autokopėčios. Pernai 4 nupirkome, šiemet atvažiuos dar 4. Bendroje sumoje mums trūksta dar apie 20“, – sako S. Greičius.
„Kopėčias turėti – čia vienas klausimas. Dar reikia prie daugiabučių privažiuoti, todėl kviečiu gyventojus ir pačius skirti šiek tiek dėmesio savo savo saugumui. (…) Jei yra užstatomos vietos, skirtos tarnybiniams automobiliams privažiuoti, yra prarandamos auksinės minutės“, – teigia PAGD vadas.
Kaip skelbia Vidaus reikalų ministerija, automobilinių cisternų kabinose gali vykti po 6 ugniagesius gelbėtojus. Kabinose įrengti tvirtinimai suslėgtojo oro kvėpavimo aparatams, kuriuos turės ne tik visi ugniagesiai gelbėtojai, bet ir vienas keleivis.
Jose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai. Automobilinės cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo automobilio gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai yra įjungiama atbulinės eigos pavara.
Automobilinėse cisternose sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti ne mažiau kaip 7 tonų svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant stogo.
Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų. Jų talpa – 3000 litrų. Automobilinėse cisternose įrengtos komunikacijos vandens cisternos pildymui tiesiogiai nuo hidrantų ir per automobilio gaisrinį siurblį.
Automobilinėse cisternose yra ir papildoma apšvietimo įranga – teleskopinis stiebas, elektrinė automobilinė gervė, lafetinis, ant stogo montuojamas švirkštas, kurio maksimalus našumas – 3000 l/min.
Vieno tokio automobilio kaina – 202 058 eurai.