„Dabartinė situacija iš tiesų atrodo labai blogai būtent per demokratinės, politinės sistemos degradaciją. Taip aš vertinu tai, kas dabar vyksta. Ir tai labai blogai“, – Seime aiškino buvusi šalies vadovė.
Paklausta, ar jai būnant prezidente J.Šiugždinienė dar galėtų dirbti ministre, D.Grybauskaitė pateikė savo poziciją.
„Čia retorinis klausimas, labai sąlyginis. Prie manęs tokių situacijų nebūtų buvę“, – pažymėjo buvusi šalies vadovė.
D.Grybauskaitė pabrėžė, kad kuo greičiau reikia ieškoti sprendimo būdų, jog neskaidriai naudojamų lėšų skandalų politinėje erdvėje daugiau nebekiltų.
„Iš tiesų problema pasimatė, kad yra ilgametė ir sisteminė. Visas politinis elitas praktiškai dasidurdavo atlyginimą įvairiais neskaidriais būdais, ir ta sistema buvo tokia sukurta, kad buvo galima tą daryti.
Manau, dabar svarbiausia nepradėti gaudyti po vieną, nes tai bus vos ne didesnė pusė politikų tiek savivaldoje, tiek Seime, tiek visur kitur.
Būtina kuo skubiau teikti įstatymines pataisas, pasiūlymus. Kiek girdžiu, Seime tai jau yra aptarinėjama, tai reikia spręsti, kad tokių sąlygų piktnaudžiauti nebūtų“, – ketvirtadienį sakė D.Grybauskaitė.
Pasak kadenciją baigusios prezidentės, problemą reikia spręsti „sistemiškai ir labai greitai“.
„Dabartinė situacija iš tiesų atrodo labai blogai būtent per demokratinės, politinės sistemos degradaciją. Taip aš vertinu tai, kas dabar vyksta. Ir tai labai blogai.
Tokiu laikotarpiu pasitikėjimas valstybės politikais menksta, todėl šią problemą reikia spręsti sistemiškai ir labai greitai. Tai visų politinių partijų atsakomybė“, – dėstė D.Grybauskaitė.
Paklausta, ar neskaidrumo šešėlyje atsidūrę ministrai turėtų trauktis, ji prakalbo apie dvi atsakomybes – juridinę ir moralinę.
„Politinės moralės situacija pirmiausia prasideda nuo asmens – nuo paties ministro apsisprendimo. Juridiškai, matomai, didelių pažeidimų gal ir nėra, bet kuo aukščiau politikas yra, tuo moralinė, asmeninė atsakomybė yra didesnė.
Ne tik partinė, politinė, bet ir asmeninė“, – vertino buvusi šalies vadovė.