Tyrimas dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimo bei išlaidų kompensavimo teisėtumo inicijuojamas, nes, prokurorų vertinimu, savivaldybių turto valdymas, naudojimas ir disponavimas juo yra visai visuomenei rūpimas reikalas, tai yra, viešasis interesas.
Primename, kad visuomenininkas A. Tapinas antradienį pateikė pirmąją Vilniaus tarybos narių išmokų analizę.
„Yra gerų dalykų, bet yra ir „vardinių čekių“ schemų“, – savo feisbuko paskyroje rašė A.Tapinas.
„Darbo partijos sąrašo narė Larisa Dmitrijeva su 15 skirtingų kortelių pilant kurą bei buvusi vicemerė Edita Tamošiūnaitė, atsakinga už švietimą, su 8 skirtingomis kortelėmis ir sugebėjimu kompensuotis netgi atšauktą Boltą už tris eurus.
R.Šimašius išmokų neėmė, tačiau jo komitetui / Laisvės partijai situacija atrodo prastai. Gediminas Jaunius už 13 250 eurų iš jam pačiam priklausančio UAB nuomojosi automobilį, Darius Rauba nuolat remontavosi savo abudu BMW ir Mercedes automobilius, kuriuos reikėdavo tvarkyti būtent paskutinę ketvirčio dieną.
Dileta Nenėnė nelabai lankė tarybos posėdžius, bet už vilniečių pinigus prisipirko prabangių telefonų ir du „iPad“.
Artūras Zuokas atsiskaitinėjo už kurą 5 skirtingomis kortelėmis, labai įdomiai pylėsi benziną ir dyzelį, o gruodžio 31 dieną bėgo į „Senukus“ pirkti standžiojo disko, kad galėtų įsisavinti maksimaliai leistiną sumą.
Sveikatos teisės instituto (STI) krizių valdymo ekspertas Darius Radkevicius atsiskaitinėjo 7 skirtingomis kortelėmis, o tomaševskininkas Albertas Narvoiš per mėnesį nusipirko tris skirtingas nepigias ausines, o po savo mobiliojo ryšio sąskaita pakišo visos šeimos telefonus“, – vardijo A.Tapinas.
„Matome, yra kas jungia Laisvės partiją, STI ekspertus, tomaševskininkus ir Darbo partiją“, – pridūrė jis.
Primename, kad visuomenininkas A.Tapinas pradėjo projektą „Skaidrinam“, kuriuo atskleidžia, kaip savivaldybių tarybų nariai piktnaudžiauja savivaldybių lėšomis.