Pasak politikės, diskusijos tarp opozicinių frakcijų prasidėjo dar antradienį. O šiuo metu nuo idėjos atsitraukiantys „darbiečiai“, pasak jos, buvo apsisprendę dirbti išvien.
„Iš tiesų, Mišriai grupei tapus opozicija, jėgų balansas pasikeitė ir atsirado galimybė dar kartą pabandyti išsirinkti opozicijos lyderį. Kalbos vyko nuo pat antradienio, mūsų apsiskelbimo dienos, ir tiek antradienį, tiek dar vakar ryte visuomet buvo tvirtinama, kad Darbo partija iš principo yra apsisprendusi ir liko susiderinti detales: programą ir personalijas“, – penktadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė Seimo narė.
Be to, A. Širinskienės teigimu, Darbo partijos lyderis apie frakcijos ketinimus buvo pranešęs ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovui Sauliui Skverneliui.
„Vakar p. Mazuronis ryte tą patvirtino ir Sauliui Skverneliui. Todėl, turint branduolį opozicijai vienyti ir buvo kreiptasi į LVŽS bei LSDP frakcijas kviečiant prisijungti prie to branduolio ir jas“, – nurodė A. Širinskienė ir akcentavo, jog Mišri Seimo narių grupė buvo spaudžiama kaip įmanoma greičiau pranešti apie savo apsisprendimą dėl bendro darbo su „darbiečiais“ ir „Vardan Lietuvos“ nariais.
Penktadienį A. Mazuronis laikėsi kardinaliai kitokios pozicijos – jo teigimu, susitarimo dėl opozicijos lyderio nėra. O viešumoje paskelbta informacija politikui kėlė nuostabą.
„Cirkas kažkoks su tuo opozicijos lyderiu. Niekas ten nieko nerenka“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė A. Mazuronis ir kritikavo A. Širinskienę dėl informacijos nutekinimo žurnalistams.
„O kaip čia paskui viskas į spaudą išėjo ir išsirutuliojo, ką ir kas prikomentavo – man yra kažkoks nesusipratimas. Turbūt demonstruoja atskirų politikų (...) žemą politinę kultūrą, nevisiškai solidų elgesį ir nelabai atsakingą suvokimą, kaip tie tarimosi procesai turi vykti ir kaip tie procesai turi judėti“, – teigė jis.
A. Širinskienė stebėjosi pasikeitusia „darbiečių“ laikysena ir apgailestavo, jog, nepaisant darbo ir pastangų, opozicijai veikiausiai nepavyks susivienyti.
„Bet, panašu, kad viso to, kaip ir savo pokalbių su Sauliumi Skverneliu, šiandien kolega Mazuronis jau neatsimena ir viskas, pasak jo, buvo „cirkas“ bei „žema politinė“ kultūra. Tuo, kaip suprantu, ir pasibaigė bandymas Seime dar kartą susitarti ir pradėti opozicijai dirbti kartu“, – apgailestavo politikė.
„Politika, matyt, tuo ir graži, kad niekada nežinai, kaip pasisuks“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad ketvirtadienį naujienų portalas delfi.lt paskelbė, kad Seimo mažumos frakcijos derasi dėl bendro darbo ir ketina išsirinkti opozicijos lyderė. Tai portalo žurnalistams patvirtino Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė, nurodžiusi, kad bendradarbiauti ketina jos vadovaujama frakcija, „darbiečiai“ bei Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“.
Visgi, Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis situaciją vadino „cirku“ ir nurodė, kad frakcijos nėra pasiekę jokio susitarimo dėl bendros veiklos su Mišria Seimo narių grupe bei Sauliaus Skvernelio vadovaujamais demokratais.
2021-ųjų kovą Seimo opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Darbo partijos frakcijos buvo pasirašiusios opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. Opozicijos lyderio pareigas pirmasis eiti pradėjo tuo metu valstiečių frakcijai priklausęs S. Skvernelis.
Visgi, ekspremjerui su dar devyniais parlamentarais pasitraukus iš valstiečių frakcijos, Seimas liko be opozicijos lyderio.
Kaip numato Seimo statutas, jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip 1/2 Seimo mažumai priklausančių parlamentarų, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.