„Cirkas kažkoks su tuo opozicijos lyderiu. Niekas ten nieko nerenka. Tiesiog Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, kai Mišri grupė pasiskelbė opozicine frakcija, paklausė, kaip žiūrėtumėte į tokią iniciatyvą“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė A. Mazuronis.
„Mes pasakėme, kad mes turime frakcijoje pasitarti, su frakcijos nariais susėsti ir apsvarstyti“, – situacijos aplinkybes aiškino Darbo partijos lyderis.
A. Mazuronis nesuprato, kodėl Mišrios Seimo narių grupės seniūnė A. Širinskienė paviešino tokią informaciją. Parlamentaras apgailestavo dėl tokios parlamentarės laikysenos, išduodančios „žemą politinę kultūrą ir nevisiškai solidų elgesį“.
„O kaip čia paskui viskas į spaudą išėjo ir išsirutuliojo, ką ir kas prikomentavo – man yra kažkoks nesusipratimas. Turbūt demonstruoja atskirų politikų (...) žemą politinę kultūrą, nevisiškai solidų elgesį ir nelabai atsakingą suvokimą, kaip tie tarimosi procesai turi vykti ir kaip tie procesai turi judėti“, – apgailestavo jis.
„Nelabai, tiesa pasakius, suprantu, ką atskiri veikėjai šioje istorijoje (veikia – ELTA), kokių tikslų iš tikro siekia. Jeigu tu sieki realiai susitarti, tai tu susitari. Jeigu tu sieki kažkokių tikslų, tai tu nieko nesusitaręs bėgi į spaudą ir visur trimituoji, kad kažką su kažkuo susitarei“, – aiškino jis.
Todėl vertindamas istorijos atgarsius, A. Mazuronis pažymėjo, kad pasitikėjimas opozicijos kolegomis nebėra toks, koks buvo anksčiau.
„Pasitikėjimas galimais pokalbių partneriais šiek tiek sušlubavęs po vakar dienos ir po tokio elgesio“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį naujienų portalas delfi.lt paskelbė, kad Seimo mažumos frakcijos derasi dėl bendro darbo ir ketina išsirinkti opozicijos lyderė. Tai portalo žurnalistams patvirtino Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė, nurodžiusi, kad bendradarbiauti ketina jos vadovaujama frakcija, „darbiečiai“ bei Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“.
2021-ųjų kovą Seimo opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Darbo partijos frakcijos buvo pasirašiusios opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. Opozicijos lyderio pareigas pirmasis eiti pradėjo tuo metu „valstiečių“ frakcijai priklausęs Saulius Skvernelis.
Visgi, ekspremjerui su dar devyniais parlamentarais pasitraukus iš „valstiečių“ frakcijos, Seimas liko be opozicijos lyderio.
Kaip numato Seimo statutas, jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip 1/2 Seimo mažumai priklausančių parlamentarų, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.