Koalicijos sutartyje numatyta per 20 tikslų, skirtų Vilniui iki 2030 m. tapti nulinio poveikio klimatui miestu. Vienas jų – pirotechnikos gaminių ribojimas. Pasak „laisvietės“ D. Rimkutės, kadangi Vilniaus miesto savivaldybė jau yra atsisakiusi fejerverkų naudojimo miesto renginiuose, kitas žingsnis bus reguliaciniai pokyčiai gyventojams.
„Šiuo metu šventėse pasitelkiami dronai, lazeriai, tad savo pavyzdžiu norim parodyti, kad yra kitų būdų atšvęsti, pasidžiaugti ir nustebinti gyventoją. Šis punktas bus labiau apie gyventojų ir pačios rinkos apribojimą ir kažkokius naujus rodiklius“, – „Tvariai Lietuvai“ sakė politikė.
„Laisvietės“ teigimu, pirotechninės medžiagos ir jų naudojimas negalėtų būti visiškai uždrausti, nes tai – nėra savivaldos kompetencijų reikalas. Vis dėlto numatomi pokyčiai tiek fiziniams asmenims, tiek didesnių švenčių rengėjams mieste.
„Klausimas šiuo metu yra dėl naudojimo tiek gyventojų atžvilgiu, tiek didesnių renginių atžvilgiu, kadangi savivaldybė išduoda jiems leidimą. Pavyzdžiui įvedant zonas, kuriose būtų negalimas pirotechninių medžiagų naudojimas, arba sumažinant atstumus naudojimui aplink namus – tiek savivalda gali riboti pirotechninių medžiagų naudojimą“ , – pasakojo D. Rimkutė.
ELTA primena, kad svarstymai uždrausti galingos pirotechnikos naudojimą vyko Vilniaus mieste jau 2022 m., ir nors sostinės taryba atsisakė naudoti galingus fejerverkus savo švenčių metu, pirotechnikos gaminiai išlieka prieinami kitų organizatorių renginiuose bei gyventojų naudojimui.