„Trečioji kadencija reiškia, kad augantis Kaunas išliks pokyčių kelyje. Nuolat keitėsi tvarka, tačiau kauniečiai įrodė, kad moka atskirti pelus nuo grūdų. Nei dirigavimas, nei dainavimas iš Vilniaus nepakeitė jų nuomonės“, – kalbėjo trečiąkart mero regalijomis pasipuošęs Visvaldas Matijošaitis.
Pasak jo, po savivaldybės langais protesto akcijas rengę žmonės visomis išgalėmis stengėsi sutrukdyti sėkmingai pasirodyti rinkimuose, o už jų stovėjo konservatoriai. Pirmosiose gretose – ir įtariamuoju vėliau tapęs politikas.
„Tiek purvo ir pamazgų, kiek buvo išpilta per šiuos rinkimus, nesu matęs. Nors pagrindinis taikinys buvau aš, tačiau kliuvo mano šeimai, savivaldybės darbuotojams, verslo įmonių darbuotojams. Šie žmonės šito tikrai nenusipelnė“, – kalbėjo V.Matijošaitis.
Praėjus rinkimams kenkėjai užtilo, todėl meras siūlė nesižvalgyti atgal.
„Fantazijos mums netrūksta, ambicingų planų – taip pat“, – apie būsimus darbus kalbėjo V.Matijošaitis.
Pasak jo, savivaldybės bei jos įmonių darbuotojai yra visiškai įsisukę į darbus ir gerai žino, ką turi daryti.
V.Matijošaitis žadėjo baigti jau pradėtus darbus – mokslo centrą „Mokslo sala“ Nemuno saloje, lengvosios atletikos maniežą, M.K.Čiurlionio kongresų ir koncertų centrą Nemuno pakrantėje, taip pat įrengti du naujus baseinus.
Vienas svarbiausių projektų – vadinamasis Kėdainių tiltas ties Santaka, tačiau dėl jo statybos meras ketina prašyti Vyriausybės pagalbos.
Daugumą taryboje turės politinis komitetas „Vieningas Kaunas“ – net 26 atstovus. Jo įkūrėjas V.Matijošaitis trečią kadenciją iš eilės išrinktas miesto meru. V.Matijošaitis niekam nepaliko vilčių jau pirmame ture.
Taryboje V.Matijošaitis nesijaus vienišas – joje dirbs ne tik abu jo sūnūs, bet ir draugė Loreta Stonkienė. Vyresnysis V.Matijošaičio sūnus Šarūnas Matijošaitis vadovauja „Vičiūnų grupei“. Visi jie posėdžių salėje įsitaisė greta.
V.Matijošaitis pranešė, kad vis dar nesiseka atsikratyti įmonės Rusijoje, nes kasdien sukuriama vis naujų kliūčių ją parduoti. Viena jų – įpareigojimas iš Rusijos pasitraukiantiems užsienio investuotojams sumokėti 10 proc. parduodamo turto vertės.
V.Matijošaitis tikino nematantis pasirinkimo – teks mokėti.
„Sunkiai sekasi, kiekvieną dieną laukiame naujienų“, – tikino meras. Jam apmaudu, kad reikalai juda ne taip sparčiai, kaip norėtų.
Miesto valdžioje įvyks tik vienas ryškesnis pokytis. V.Matijošaitis turės tris pavaduotojus – trečiuoju taps jo patarėjas ryšiams su visuomene Tomas Jarusevičius. Trys vicemerai Kaune dirbo ir iki pandemijos.
Antra pagal dydį Kauno taryboje – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, kuriai priklauso 8 politikai.
Pirmą kartą Kauno tarybos dirbs 4 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai. Partijos sėkmę didžia dalimis lėmė LVŽS atstovas Aurelijus Veryga, kuris neblogai pasirodė Kauno mero rinkimuose ir nusileido tik V.Matijošaičiui.
A.Veryga taip pat buvo išrinktas į tarybą, tačiau atsisakė mandato.
Tuo tarpu Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – Kauno tarybos senbuvė, tačiau į ją sugrįžo po pertraukos. Partija turės 3 atstovus.
Praėjusios kadencijos Kauno taryba per ketverius metus posėdžiavo 46 kartus, vidutinė posėdžio trukmė – 1,5 valandos.