Eltai perduotame komentare tvirtinama, kad Susisiekimo ministerija prašo įvertinti LTG vadovo ir kitų atranką vykdžiusių (dalyvavusių) LTG darbuotojų sprendimus bei atsakomybė.
„Valdybai pateikti klausimai dėl vykdytos atrankos skaidrumo, kandidatų vertinimo procedūrų, rizikų valdymo, kokių priemonių nedelsiant imtasi, kad tokia situacija, kai visuomenei kilo tiek klausimų ir abejonių dėl vykdytos atrankos skaidrumo ir tinkamo interesų konfliktų valdymo, nepasikartotų“, – tvirtina Susisiekimo ministerijos komunikacijos skyrius.
„Valdybos taip pat prašoma įvertinti, ar įmonėje tinkamai veikia interesų deklaravimo, derinimo, konfliktų prevencijos sistemos“, – pažymima komentare.
Susisiekimo ministerija pažymi, kad LTG valdyba ir administracija turi užtikrinti, kad įmonėje vykstančios visos personalo atrankos būtų skaidrios ir aiškios, būtų užkardytos bet kokios galimo nepotizmo ar protegavimo apraiškos ar regimybės, vyktų efektyvi interesų konfliktų ar net jų regimybės prevencija bei kontrolė.
ELTA primena, kad klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, pastebėjusių, jog buvusio ekonomikos ir inovacijų viceministro žmona įsidarbino LTG korporatyvinių reikalų direktore. Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės A. Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.
Pati A. Belickaitė neneigė savo ryšio su Laisvės partija, tačiau teigė, kad jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Pasak jos, ji dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodė gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.
Premjerė Ingrida Šimonytė yra teigusi, kad A. Belickaitė, nusprendusi įsidarbinti LTG, padarė klaidą. Vyriausybės vadovė akcentavo, kad taip pat klausimų kelia ir LTG atrankos į pareigas procedūrų skaidrumas. Ji tvirtino norinti iš LTG grupės gauti daugiau paaiškinimų dėl A. Belickaitės įdarbinimo korporatyvinių reikalų direktore.
Po kilusio ažiotažo iš užimamų pareigų pasitraukė A. Belickaitė ir jos vyras V. Jurgutis. Jis, kaip ir Laisvės partijos lyderė, kreipėsi ir į VTEK, prašant įvertinti ir atlikti tyrimą dėl galimo privačių ir viešųjų interesų konflikto.