Nukelti jų pateikimo procedūrą iki kito plenarinio posėdžio paprašė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija.„Kyla daug klausimų, ar opozicijos teises taip reikia sumažinti?“,– iš Seimo tribūnos priekaištavo Seimo LVŽS frakcijos seniūno pirmoji pavaduotoja Guoda Burokienė.
Statuto pataisomis, kurias ketino pateikti Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas konservatorius Jurgis Razma, siūloma numatyti galimybę dėl kai kurių Etikos ir procedūrų komisijos sprendimų balsuoti visam Seimui.
Jeigu Seimas pritartų, Seimo Pirmininko, Seimo posėdžio pirmininko, Seimo valdybos, komiteto ar nuolatinės komisijos pirmininko prašymu galėtų būti balsuojama Seime dėl Etikos ir procedūrų komisijos sprendimų, susijusių su Statuto pažeidimais ar procedūriniais ginčais. Etikos ir procedūrų komisijos sprendimui būtų nepritarta, jeigu prieš balsuotų daugiau nei pusė visų Seimo narių.
Galiojančiame Seimo statute nėra numatyta, kad dėl Etikos ir procedūrų komisijos sprendimų dėl Seimo statuto pažeidimų ar procedūrinių ginčų galėtų būti balsuojama Seime.
Statuto pataisas įregistravę konservatoriai, remdamiesi komitetų praktika, taip pat siūlo numatyti Seimo nuolatinės komisijos nario pavaduotojus.
Seimo opozicijos vertinimu, konservatorių iniciatyva Seimo Statute numatyti galimybę dėl kai kurių Etikos ir procedūrų komisijos sprendimų balsuoti visam Seimui kelia grėsmę demokratijos procesams ir teisėkūros skaidrumui.