Skelbiama, kad pilietis iškart grįžo į Rusiją.
J.Melis Lietuvoje buvo sulaikytas ir suimtas 2014-aisiais.
Pirmos instancijos teismo jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę Rusijos pilietis atliko dar iki galutinio teismo nuosprendžio paskelbimo, tačiau buvo nuspęsta pratęsti jo suėmimo terminą 20 parų. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, šis suėmimo terminas buvo skirtas neteisėtai.
Apeliacinis teismas buvusiam tanko vadui skirtą bausmę pailgino iki dešimties metų, tačiau dėl neteisėto suėmimo LAT ją vėl sutrumpino.
Beje, jis buvo užsiminęs apie galimybę kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT). LAT teisėjų kolegija taip pat teigė kruopščiai studijavusi EŽTT praktiką bei tarptautinės teisės aktus, todėl bausmė J.Meliui buvo sušvelninta.
Advokatas R.Burda teigė, jog Vilniaus apygardos teismo sprendimas skirti J.Meliui septynerių metų laisvės atėmimo bausmę buvo teisingesnis nei Apeliacinio teismo sprendimas visus tankų vadus nuteisti devyneriems metams.
„J.Melis vienintelis iš visų tankų vadų visą teismo laikotarpį sėdėjo tardymo izoliatoriuje, jo padėtis visą laiką buvo neaiški. Tuo tarpu visi kiti sprendimo ramiai laukė Rusijoje“, – kalbėjo R.Burda.
Iš viso Sausio 13-osios byloje buvo nuteisti 67 užsienio piliečiai, byla sudarė daugiau nei 800 tomų. Per tragiškus Sausio įvykius buvo nužudyta 14 asmenų, daugiau nei 800 sutrikdyta sveikata. S
ausio įvykiuose dalyvavę kariškiai nuteisti dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo, žalojimo, kankinimo ar kitokio nežmoniško elgesio su jais, draudžiamos karo atakos, uždraustų karo priemonių naudojimo 1991 metų sausio mėnesį.