„Kauniečiai nusprendė ir, kaip matome, nepaisydami kritikos priėmė vienareikšmišką sprendimą pirmame ture. Vadinasi, Kauno gyventojams tokia politika ir tokia kandidatūra yra priimtina.
Šiuo atveju mes gal kai kur per stipriai užaštriname, nes neabejoju, kad ponas Matijošaitis žino, kam priklauso Krymas ir žinau, kad jis deda visas pastangas išeiti iš verslo toje pačioje Rusijoje. Bet mes kartais labai mėgstame apšviesti vieną asmenį, nematydami visumos. (...) Neabejoju, kad ponas Matijošaitis žino, kam priklauso Krymas ir jis tikrai tą pasakytų, jei nebūtų tokio persekiojimo. Šiuo atveju jo reikėtų klausti, kodėl jis nenori žurnalistams atsakyti į tokius klausimus ar tam tikrus išvedžiojimus, bet aš neabejoju, kad jis tikrai tą žino“, – LRT televizijai pirmadienį sakė A. Zuokas.
Anot kandidato į sostinės merus, kalbant apie verslo ryšius su šalimis-agresorėmis, Vilniuje taip pat yra netylančių klausimų.
„(...) Šiuo metu tai (mazutas – ELTA) padeda sumažinti šilumos kainas ir galbūt yra neišvengiamybė, bet yra pagamintas lygiai taip pat iš tos pačios rusiškos naftos. Šiandien mes matome, kad, apeinant sankcijas, į Lietuvos teritoriją vis dar važiuoja trąšos iš Baltarusijos. Tai aš kartais matau bandymą užsisėsti ir persekioti vieną asmenį, nei smerkiant jo, nei teisinant, bet stengiuosi objektyviai žiūrėti šiek tiek plačiau“, – teigė A. Zuokas.
ELTA primena, kad Kauno miesto meras V. Matijošaitis, dar prieš savivaldos rinkimus, tikino iki kovo vidurio pranešiantis daugiau detalių apie „Vičiūnų grupės“ pasitraukimą iš Rusijos.
Visgi, kada konkrečiau ketinama visuomenei pranešti apie įmonės išėjimą iš Rusijos, meras neatskleidė. Pasak jo, verslo išėjimo iš Rusijos procesas nėra lengvas.
Nuo pernai pavasario V. Matijošaitis sulaukia aštrios kritikos dėl to, kad „Vičiūnų grupė“ nesuskubo stabdyti veiklos Rusijoje Maskvai pradėjus invaziją į Ukrainą. Jau anksčiau Kauno miesto meras bei bendrovei vadovaujantis jo sūnus Šarūnas Matijošaitis tikino, kad prognozuoti, kiek užtruks verslų Rusijoje pardavimas, yra sudėtinga.