Kaip pažymi organizacija, debatai nevyko tik Šalčininkų rajone ir Kauno mieste.
„Žinau, ką renku“ teigimu, debatuose buvo kalbama ir diskutuojama tiek labai praktiniais, tiek vertybiniais klausimais, pvz., partnerystės klausimas, narkotikų dekriminalizavimas.
„Įdomu tai, kad tarp liberalias arba labiau kairiąsias partijas atstovaujančių kandidatų į merus atsirado tokių, kurie nepritaria homoseksualių žmonių partnerystės įteisinimui arba kitoms pamatinėms jų atstovaujamų politinių jėgų ideologijų nuostatoms“, – teigia organizatoriai.
Be vertybinių klausimų, taip pat buvo iškeltos ir trys pagrindinės temos – švietimas, sveikata ir infrastruktūra.
„Nenuostabu, kad šiuose savivaldos rinkimuose, kaip ir ankstesniuose, karaliauja ir infrastruktūros klausimai. Nors pasiūlymai, ką daryti, tikrai nebuvo vienodi. Vieni kandidatai siūlė spartinti būsto renovacijas, kiti – renovuoti ugdymo įstaigas, treti – statyti baseinus. Taip pat kandidatai, atsižvelgdami į šių dienų aktualijas, siūlė tvarkyti tiltus. Tarp siūlymų buvo ir susiję su susisiekimu – autobusų stočių renovacija, dviračių takų tiesimas bei gatvių klojimas arba taisymas“, – teigia „Žinau, ką renku“ iniciatoriai.
Nors daugeliui debatus stebėjusių žiūrovų buvo aktualus naujų investicijų pritraukimo regione klausimas, retas kuris pasiūlė konkrečias idėjas, pastebi „Žinau, ką renku“.
„Žinau, ką renku“ atkreipia dėmesį, jog kovo mėnesį bus organizuojami antrojo turo debatai. Tačiau jie įvyks tik tuo atveju, jei juose sutiks dalyvauti abu kandidatai į merus.