M. Navickienė susitiko su P. Beshta: aptarti Ukrainos pabėgėlių integracijos Lietuvoje klausimai bei pagalbos Ukrainai poreikis

2023 m. kovo 1 d. 11:58
Ukrainos pabėgėlių situacija, jų integracija Lietuvoje, įsidarbinimo galimybės, pagalba Ukrainai – tai dalis klausimų, kuriuos šiandien aptarė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė susitikime su Ukrainos ambasadoriumi Petro Beshta, skelbiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešime žiniasklaidai.
Daugiau nuotraukų (1)
Pasak M. Navickienės, nors žiemos laikotarpiu nejuntamas padidėjęs Ukrainos pabėgėlių srautas, atsipalaiduoti dar tikrai negalima, nes bet kada gali vėl padaugėti atvykstančių ukrainiečių.
Pranešama, kad padedant Ukrainai, Lietuva iš valstybės lėšų kol kas skyrė beveik 11,5 mln. eurų paramos daiktams, maisto produktams, higienos prekėms, įvairiems reikmenims.
Taip pat rėmė nukentėjusius vaikus, nėščiąsias moteris, teikė kitą reikiamą pagalbą.
Pasak ministrės M. Navickienės, Lietuvai labai pasisekė, kad gavo beprecedentę pilietinės visuomenės paramą dėl Ukrainos pabėgėlių integracijos. Lietuvos žmonės, Vyriausybė, savivaldybės ir nevyriausybinės organizacijos iš visų jėgų padeda ukrainiečiams, teikia reikiamą paramą ir pagalbą. Apie 10 proc. apgyvendinimo vietų suteikė valstybės institucijos ir savivaldybės, daugiau nei 50 proc. Ukrainos pabėgėlių apsigyveno privačiuose namuose – būstą rado per pilietinę iniciatyvą „Stiprūs kartu“ (33 tūkst. žmonių), likusieji būstą rado savarankiškai.
Šiuo metu kompensaciją už beveik 14 tūkst. ukrainiečių apgyvendinimą gauna apie 5 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų Lietuvoje. Kompensacija bus mokama iki 2023 m. pabaigos.
Į Lietuvos darbo rinką ateinančių ukrainiečių skaičius sparčiai auga. Apie 53 proc. darbingo amžiaus ukrainiečių, t. y. daugiau nei 17 tūkst. žmonių, jau susirado darbą Lietuvoje. Tai didžiausias Ukrainos pabėgėlių užimtumo lygis tarp ES valstybių narių. Dauguma darbdavių ukrainiečius įdarbina neribotam laikui. Užtikrinamas glaudus Užimtumo tarnybos, savivaldybių ir darbdavių bendradarbiavimas. Užimtumo tarnyba organizuoja darbo muges ir kviečia ką tik į Lietuvą atvykusius darbdavius iš atskirų sektorių ir ukrainiečius, taip spartindama jų integracijos procesą.
Ukrainos karo pabėgėliai dirba visose Lietuvos savivaldybėse, beveik kas trečias – Vilniuje. Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra apie 68 tūkst. ukrainiečių: vaikų, vyresnio amžiaus žmonių, darbingo amžiaus žmonių. Nuo karo pradžios Užimtumo tarnyba padėjo įsidarbinti apie 11,5 tūkst. ukrainiečių, o ukrainiečiams siūloma dar 1,7 tūkst. darbo vietų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.