Kaip informuoja VRK, 60-yje Lietuvos savivaldybių dirba apie 700 savivaldybių rinkimų komisijų narių. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarė apylinkių rinkimų komisijas, priėmė kandidatų pareiškinius dokumentus, tikrino rinkėjų parašų rinkimo lapus, registravo rinkimų stebėtojus, organizuos ir prižiūrės balsavimą savivaldybėse iki rinkimų dienos. Taip pat – nuolat atlieka politinės reklamos stebėseną ir tyrimus dėl galimų rinkimų teisės aktų pažeidimų.
Kovo 5 d. vyksiančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose rinkėjai galės balsuoti 1927-ose rinkimų apylinkėse. Rinkimų kodeksas numato, kad vienoje rinkimų apylinkėje turi būti mažiausiai 5 rinkimų komisijos nariai.
Iš viso rinkimų apylinkėse dirbs ir balsavimą organizuos apie 14 tūkst.200 rinkimų apylinkių komisijų narių. Pagrindinės apylinkių rinkimų komisijų narių pareigos: išplatinti rinkėjams pranešimus apie rinkimus, sudaryti namuose balsuojančių rinkėjų sąrašus, organizuoti balsavimą ligoninėse, globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose bei rinkėjų namuose.
Apylinkių rinkimų komisijų nariai taip pat prižiūri balsavimo patalpų įrengimą, dirba rinkimų apylinkėse rinkimų dieną, pasibaigus balsavimui, skaičiuoja rinkėjų balsus bei atlieka kitus su balsavimo organizavimu susijusius darbus.
Rinkimų komisijos nariais gali būti nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys teisę būti renkami Seimo nariais ir ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus.
Kaip akcentuoja VRK, nuo rašytinio pasižadėjimo davimo momento, rinkimų komisijų pirmininkui ar nariui yra draudžiama užsiimti bet kokia rinkimų agitacija ir kitaip bandyti paveikti rinkėjų sprendimą balsuoti.
Asmenys, kurie pažeidžia šią kodekso nuostatą ar kitu būdu sulaužo duotą rašytinį pasižadėjimą, atleidžiami iš rinkimų komisijos pirmininko ar nario pareigų ir gali būti patraukti atsakomybėn teisės aktų nustatyta tvarka.
Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks šių metų kovo 5 d.