Pasak komisijos atstovų, tuomet „istorija virstų melu“.
Centro atstovai pripažįsta, kad įvyko nesusipratimas, o taisykles kūrusi komisija, norėdama jas pateikti meniškai, esą šiek tiek persistengė.
„Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia mokinius dalyvauti Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse. Skamba įdomiai? Labai! Tačiau skaitant reikalavimus, keliamus nuotolinio mokinių meninio skaitymo konkurso įrašams, įvyksta trumpas sujungimas galvoje.
12 punktas sako: negalima skaityti merginoms vyriškus tekstus ar atvirkščiai, nes istorija virsta melu. Suprask, kad merginoms negalima skaityti tekstų, kuriuos parašė vyrai? Ar kad egzistuoja vyriški ir moteriški tekstai, o juos skaityti turėtų tik atitinkamos lyties atstovės/ai?
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, čia jums viskas skamba gerai? Ačiū mokytojai, kuri perskaičiusi reikalavimus įrašui, pranešė apie juos, klausdama, kas čia per viduramžiai“, – savo feisbuko paskyroje rašė Lietuvos žmogaus teisių centro atstovai.
Klaidą žada taisyti
Šis pastebėjimas netruko sulaukti gausybės reakcijų ir komentarų socialiniuose tinkluose.
LMNSC direktoriaus pavaduotoja Gitana Viganauskienė savo ruožtu teigė, kad įvyko tam tikras nesusipratimas, o išskirtas punktas taisyklėse jokios įtakos moksleivių vertinimams neturės.
„Kadangi konkursas vyksta nuotoliniu būdu, šio konkurso komisija nusprendė nors kažkiek užduoti taisykles, kad būtų šiokia tokia tvarka.
Jie turbūt visiškai to nenorėdami įrašė dvyliktą punktą, bet mes, kaip organizatoriai, tikrai visus informuosime, ir pačią komisiją, kad suteikiame teisę mokiniams skaityti kokius jie nori tekstus ir kokiu nori asmeniu“, – portalui lrytas.lt sakė G.Viganauskienė.
LMNSC direktoriaus pavaduotoja pridūrė, kad taisyklių rengėjai į jas galbūt pažiūrėjo „per daug meniškai“, todėl ir liko nesuprasti.
„Turbūt lituanistams atrodo, kad vyriškus tekstus moterims skaitant pirmuoju asmeniu, o vaikinams skaitant moteriškus tekstus, istorija virsta melu. Esą lyg ne taip išjausta, kūrinio esmė keičiasi. Jie norėjo taip kažkaip meniškai, o išėjo, kaip išėjo.
Bet mes tikrai informuosime, kad tai joks ne kriterijus“, – pabrėžė G.Viganauskienė.
Su konkurso vertinimo kriterijais galima susipažinti ČIA.
Savo ruožtu už konkursą atsakingo to paties centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Jurgita Stulginskienė taip pat tvirtino, kad reikalavimas artimiausiu metu bus pašalintas.
„Mes greitai išimsime ir tikrai atsiprašome. Tiesiog jau trečius metus konkursas vyksta nuotoliniu būdu, konkurse visi pasirodydavo skirtingai.
Dėl to dvylikto punkto mes atsižvelgėme į J.Juškaitės (Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė, – aut.past.) pastabą – išimsime, sutvarkysime, koreguosime, ir tų reikalavimų apskritai nebebus, nes konkursas vyks kontaktiniu būdu.
Tikrai gera buvo pastaba, sutinkame“, – sakė ji.