„Nuoširdus ačiū, kad atsiliepė į šaukimą kiekvienam šiandien sutiktam rezervo kariui. Jie yra mūsų gynybos plano dalis ir Lietuvos kariuomenės šeimos nariai“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.
Dragūnų bataliono vadas plk. ltn. Donatas Žilys paklaustas apie rezervo karių rengimą, pastebėjo, kad tiek rezervo, tiek NPPKT karių rengimas yra tarp bataliono uždavinių: „Pirmiausia rezervo kariai pasižymi motyvacija, noru atnaujinti žinias ir supranta kam reikalingi rezervo karių mokymai, kuo jie svarbūs gynybos sistemai“.
Kariai brg. gen. Povilo Plechavičiaus poligone treniravosi kovinio šaudymo ir lauko taktikos pratybose, kurios yra sudedamoji rezervo karių mokymų dalis. Antrą savaitę vykstančiuose mokymuose atnaujinę individualius kario įgūdžius ir žinias kariai pradėjo vykdyti kolektyvines skyriaus lygmens užduotis. Mokymų metu rezervo kariai susipažįsta su naujausia Lietuvos kariuomenes ginkluote, karine technika, atnaujina taktikos žinias ir įgūdžius treniruodamiesi veikti individualiai ir padalinio sudėtyje.
J. eil. Julių Daraškevičių, vykdantį vyr. šaulio pareigas, Dragūnų bataliono kvietimas atnaujinti įgūdžius pasiekė gyvenant užsienyje, bet tai nesudarė kliūčių atlikti pareigos Tėvynei. Prisiminęs 2017–2018 metų tarnybą NPPKT, džiaugėsi, kad pasikeitė tiek požiūris, nes bendraujama kaip su atsakingu suaugusiu asmeniu, tiek krūvis, nes viskas lengviau nei tikėjosi, tad tikrai nėra ko bijoti ir vengti šių mokymų.
Lietuvos karo akademiją baigęs ir ilgą laiką Lietuvos kariuomenėje tarnavęs kpt. Marius Gricius, šiemet gavęs kvietimą į kartotinius mokymus, nedvejodamas atvyko į Dragūnų batalioną. Karininkas, lygindamas profesionaliosios tarnybos laikotarpį ir atkyviojo rezervo mokymus, labiausiai išsiskiria susirinkusiųjų motyvacija, gebėjimą greitai priimti sprendimus ir koreguoti savo veiksmus: „Laukiančius kvietimo raginu neabejoti, nes pats turiu šeimą, 3 vaikus, darbą ir čia praleistas laikas yra prasmingas, nes jei ateis laikas žinosiu ką daryti ir būsiu naudingas Tėvynei“.
J. eil. Deividas Jarockas, remonto organizavimo specialistas iš Elektrėnų, taip pat prieš 7 metus tarnavęs NPPKT kariu Dragūnų batalione, lygindamas šiuos tarnybos būdus, pažymėjo, kad tada pirmiausia reikėjo išmokti savarankiškumo, tinkamo laiko organizavimo, o šiandien į mokymus renkasi bazinius pagrindus turintys, žinias atnaujinti ir pareigą atlikti norintys brandūs ir motyvuoti Lietuvos piliečiai.
Aktyvusis kariuomenės personalo rezervas – karo prievolininkai, įgiję pagrindinį karinį parengtumą, kurių turimi kariniai įgūdžiai periodiškai atnaujinami mokymuose ir pratybose, dalis. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymu, išleidžiami į atsargą tikrosios karo tarnybos kariai skiriami į aktyvųjį rezervą. Aktyviojo rezervo kario atliekamos tarnybos aktyviajame rezerve trukmė – iki 10 metų nuo skyrimo į aktyvųjį rezervą. Kariai tarnybos aktyviajame rezerve laikotarpiu yra priskiriami kariniams vienetams, kuriuose numatomos jų pareigos. Pilnam kariuomenės operaciniam pajėgumui pasiekti kariniuose vienetuose turi būti reikiamas skaičius iš anksto parengtų ir priskirtų aktyviojo rezervo karių.