V. Blinkevičiūtės neįtikino R. Morkūnaitės-Mikulėnienės versija dėl skambučio K. Bartoševičiui: valdantieji klimpsta į melo liūną

2023 m. vasario 8 d. 13:50
Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė tvirtina netikinti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės teiginiais, kad ji buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui į Čilę skambino esą norėdama įsitikinti, ar šis tikrai išeina iš Seimo.
Daugiau nuotraukų (1)
Antradienį portalas lrytas.lt pranešė, kad R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sausio 20 d., tai tądien, kai generalinė prokurorė Nida Grunskienė kalbėjo su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen apie poreikį sušaukti neeilinę Seimo sesiją dėl vieno parlamentaro neliečiamybės panaikinimo, skambino K. Bartoševičiui, „sulaukusi tam tikrų indikacijų“.
Trečiadienį TS-LKD frakcijos seniūnė patikslino, kad su komandiruotėje Čilėje buvusiu K. Bartoševičiumi kontaktavo, kai iš jo gavo žinutę apie sprendimą atsisakyti Seimo nario mandato. R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė jokių žinių apie buvusio parlamentaro atžvilgiu teisėsaugos atliekamą tyrimą neturėjo.
LSDP vadovė V. Blinkevičiūtė tvirtino, kad jos tokie R. Morkūnaitės-Mikulėnienės paaiškinimai neįtikina.
„Tai dar kartą parodo, kad, deja, valdantieji – tiek konservatoriai, tiek ir Seimo pirmininkė – vis labiau klimpsta į melo liūną. Turbūt vargu, ar kas patikėtų, kad (TS-LKD – ELTA) frakcijos seniūnė (R. Morkūnaitė-Mikulėnienė – ELTA) šiaip ėmė ir paskambino į Čilę, gavusi neva kažkokių indikacijų. Tai dar kartą parodo, kad kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių ir melo kojos trumpos“, – Eltai sakė V. Blinkevičiūtė.
Socdemų lyderė pažymėjo, kad tik gavus generalinės prokurorės N. Grunskienės kreipimąsi dėl neeilinės Seimo sesijos, reikėjo organizuoti parlamento valdybos posėdį ir skelbti neeilinę sesiją.
„Man tai yra nesuvokiama. Ar taip elgtųsi brandžios demokratijos valstybės, tarkime, Švedija, Danija, Suomija, Didžioji Britanija ar Vokietija? Mano įsitikinimu, jie nelauktų, kol vos ne už dviejų mėnesių prasidės Seime sesija, nedelsiant visi parlamentarai būtų sušaukti“, – tikino V. Blinkevičiūtė.
LSDP vadovę nustebino ir žinia apie tai, kad TS-LKD lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis K. Bartoševičiaus skandalo įkarštyje išėjo atostogų.
„Man tai yra visiškai nesuvokiami, nesuprantami dalykai. Juk skandalo įkarštis, į kurį įpainioti jo partijos nariai. Ne, jei ir nebūtų įpainioti, vis tiek kyla daug klausimų žmonėms. (...)
Bet gal čia ir nieko naujo, prisimenant praėjusių metų vasarą, kai vyko didžiulis skandalas dėl Kaliningrado tranzito, o užsienio reikalų ministras G. Landsbergis išėjo atostogų dviem.
Tai rodo norą pabėgti nuo problemos, jos nespręsti, nepateikti atsakymų“, – dėstė V. Blinkevičiūtė.
Ji pažymėjo, kad LSDP frakcija Seime, visų pirma, nori išklausyti generalinės prokurorės N. Grunskienės, Seimo pirmininkės V. Čmitlytės-Nielsen atsakymus į Seimo narių klausimus ketvirtadienį rengiamoje Seimo neeilinėje sesijoje. Po to, anot V. Blinkevičiūtės, bus sprendžiama, ar palaikyti opozicijos iniciatyvą steigti parlamentinę tyrimo komisiją dėl galimo informacijos nutekinimo K. Bartoševičiui.
ELTA primena, kad praėjusį trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.
Dėl jo teisinės neliečiamybės panaikinimo Generalinė prokuratūra kreipėsi ir į Seimą.
Visgi, dar iki prokurorų kreipimosi į parlamento vadovybę, konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog pats atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių, o prašymą dėl mandato panaikinimo VRK pateikė sausio 20 d.
Tą pačią dieną generalinė prokurorė N. Grunskienė pranešė V. Čmilytei-Nielsen apie prokuratūros norą prašyti surengti neeilinę Seimo sesiją, kurios metu būtų apsvarstytas prašymas panaikinti vieno Seimo nario teisinę neliečiamybę, mat jo atžvilgiu teisėsauga atlieka tyrimą. Tiesa, tądien, pasak N. Grunskienės, ji Seimo pirmininkei neįvardijo K. Bartoševičiaus pavardės.
V. Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad tą penktadienį susitiko su premjere I. Šimonyte ir kalbėjosi apie neeilinės Seimo sesijos poreikį, tačiau jokios informacijos apie K. Bartoševičių neaptarė, premjerei jos neperdavė.
Premjerė I. Šimonytė antradienį taip pat pabrėžė, kad jokios informacijos apie teisėsaugos vykdomą tyrimą K. Bartoševičiaus atžvilgiu nei ji, nei jos aplinka buvusiam parlamentarui neperdavė.
K. Bartoševičiaus pasitraukimo iš politikos aplinkybės sukėlė daug klausimų Seimo opozicijai, todėl nutarta šaukti neeilinę Seimo sesiją, kurios metu būtų siekiama aiškintis, ar buvusiam konservatorių bendražygiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą. Norima inicijuoti ir laikinąją parlamentinio tyrimo komisiją.
Antradienį opozicijai pavyko surinkti 47 parašus neeilinės sesijos šaukimui. Projektą dėl neeilinės sesijos šaukimo pasirašė visos opozicinės frakcijos, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovus Seime, taip pat palaikymo buvo sulaukta ir iš Mišrios Seimo narių grupės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.