„Prieš kiekvieną Seimo posėdį, prieš kiekvieną posėdžių savaitę, turime koalicijos seniūnų pasitarimus, kuriuose dalyvauja seniūnai ir seniūnų pavaduotojai, ir kuriuose aptariame darbotvarkę. Šį kartą aptarėme rytdienos posėdžio darbotvarkę“, – Eltai teigė A. Vyšniauskas.
„Su labai paprastomis nuotaikomis pasitinkame rytojų“, – pridūrė jis.
TS-LKD narys teigė, kad K. Bartoševičiaus apkaltos situacija turėtų būti visiems aiški, kadangi visi aktualūs asmenys jau yra pateikę savo pozicijas.
„Tiek Seimo pirmininkė, tiek frakcijos seniūnė, tiek ministrė pirmininkė, tiek ta pati generalinė prokurorė, tiek ir visi kiti asmenys, kurie žiniasklaidoje buvo minimi, pateikė savo pozicijas, pasakė, kaip yra. Ir kai kildavo kažkokių klausimų, jie patikslindavo. Tai man atrodo, kad viskas yra daugiau ar mažiau atsakyta“, – tikino parlamentaras.
„Man yra ganėtinai aišku. Nes tikiu tais žmonėmis, kurie kalba, kurie pasako savo pozicijas“, – pridūrė jis.
Visgi parlamentaras šią opozicinės frakcijos iniciatyvą laiko bandymu pasinaudoti tragiška situacija savo politiniams tikslams.
„Tačiau, aš suprantu, kad rinkimai artėja ir iki jų teliko trys su puse savaitės. Ir, nepaisant to, kas bus pasakyta ir kaip bus pasakyta, opozicijai insinuacijų ir klausimų kils ir toliau iki kovo 5 dienos. Po to jų kils jau mažiau. (...) Kaip ir esame sakę, laikome šį posėdį opozicijos priešrinkiminiu cirku ir bandymu naudotis, iš tikrųjų, sudėtinga ir tragiška istorija, savo politiniams dalykams. Ir rytoj tą šou, tą cirką matysime“, – aiškino A. Vyšniauskas.
Antradienį opozicijai pavyko surinkti 47 parašus neeilinės sesijos šaukimui. Projektą dėl neeilinės sesijos šaukimo pasirašė visos opozicinės frakcijos, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovus Seime, taip pat palaikymo buvo sulaukta ir iš Mišrios Seimo narių grupės.
ELTA primena, kad praėjusį trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.
Dėl jo teisinės neliečiamybės panaikinimo Generalinė prokuratūra kreipėsi ir į Seimą.
Visgi dar iki prokurorų kreipimosi į parlamento vadovybę, konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog pats atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių, o prašymą dėl mandato panaikinimo VRK pateikė sausio 20 d.
Tą pačią dieną generalinė prokurorė N. Grunskienė pranešė V. Čmilytei-Nielsen apie prokuratūros norą prašyti surengti neeilinę Seimo sesiją, kurios metu būtų apsvarstytas prašymas panaikinti vieno Seimo nario teisinę neliečiamybę, mat jo atžvilgiu teisėsauga atlieka tyrimą. Tiesa, tądien, pasak N. Grunskienės, ji Seimo pirmininkei neįvardijo K. Bartoševičiaus pavardės.
V. Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad tą penktadienį susitiko su premjere I. Šimonyte ir kalbėjosi apie neeilinės Seimo sesijos poreikį, tačiau jokios informacijos apie K. Bartoševičių neaptarė, premjerei jos neperdavė.
Premjerė I. Šimonytė antradienį taip pat pabrėžė, kad jokios informacijos apie teisėsaugos vykdomą tyrimą K. Bartoševičiaus atžvilgiu nei ji, nei jos aplinka buvusiam parlamentarui neperdavė.
K. Bartoševičiaus pasitraukimo iš politikos aplinkybės sukėlė daug klausimų Seimo opozicijai, todėl nutarta šaukti neeilinę Seimo sesiją, kurios metu būtų siekiama aiškintis, ar buvusiam konservatorių bendražygiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą. Norima inicijuoti ir laikinąją parlamentinio tyrimo komisiją.