I. Šimonytė tikina informacijos apie K. Bartoševičių negavusi: su Seimo pirmininke aptarė neeilinės sesijos poreikį

2023 m. vasario 7 d. 13:48
Papildyta
Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen užsiminus, kad sausio 20 d. po susitikimo su generaline prokurore Nida Grunskiene ji turėjo susitikimą su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, premjerė tikina – jokia informacija apie Kristijoną Bartoševičių susitikimo metu perduota nebuvo. Vis tik, I. Šimonytė pripažįsta, kad su V. Čmilyte-Nielsen aptarė neeilinės Seimo sesijos poreikį.
Daugiau nuotraukų (1)
„Galiu patvirtinti, kad jokios informacijos apie Kristijoną Bartoševičių Seimo pirmininkė man minimo susitikimo metu neperdavė“, – Eltai perduotame komentare nurodo I. Šimonytė.
„Sausio 20 d. susitikime aptarinėjome neeilinės sesijos poreikį Vyriausybei. Ne paslaptis, kad dalis svarbių Vyriausybės projektų buvo pateikta žiemos sesijos pabaigoje ar per sesiją nebaigta svarstyti, nors yra aktualūs, ir mano pačios buvo tikimasi vasario mėnesį gebėti organizuoti neeilinę sesiją šiems projektams bent apsvarstyti, jeigu komitetai parengtų projektus svarstymui. Aptarinėjome šiuos projektus ir jų situaciją Seime ir galimybes projektus artimu metu parengti svarstymo stadijai“, – pažymi premjerė. Be to, ministrės pirmininkės biuro vadovė Ieva Skarelytė atkreipia dėmesį, kad I. Šimonytės ir V. Čmilytės-Nielsen susitikimas sausio 20 d. yra įprastas, kadangi premjerė ne Seimo sesijos metu paprastai susitinka bent kartą per savaitę.
„Premjerė ne Seimo sesijos metu paprastai bent kartą į savaitę susitinka su Seimo pirmininke aptarti einamųjų reikalų, klausimų, reikalingų Vyriausybės ir Seimo vadovybės koordinavimo (pvz. Baltijos šalių, Baltijos šalių ir Lenkijos formatais), ir kitų aktualijų. Tokie susitikimai, priklausomai nuo savaitės darbotvarkės vyksta paprastai penktadieniais, o jeigu kuri nors iš mūsų komandiruotėje, tuomet kitą dieną“, – nurodo I. Skarelytė.
Vėliau antradienį žurnalistams Vyriausybėje I. Šimonytė tvirtino, kad sprendžiant iš Seimo pirmininkė V. Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės N. Grunskienės pareiškimų, jų susitikime K. Bartoševičiaus pavardė nebuvo įvardinta.
„Aš, kiek žinau, ir ką girdėjau iš ponios N. Grunskienės, ir tą patį sakė Seimo pirmininkė, kad apie K. Bartoševičiaus pavardę ji neinformavo V. Čmilytės-Nielsen, tai kaip galėjo V. Čmilytė-Nielsen informuoti ką nors apie tai, apie ką nebuvo pati informuota?“ – kalbėjo ministrės pirmininkė.
I. Šimonytė, atsakinėdama į žurnalistų klausimus, pabrėžė, kad nei ji pati, nei jos aplinka K. Bartoševičiui apie jo atžvilgiu teisėsaugos atliekamą tyrimą nepranešė.
„Ne, aš neinformavau ir niekas iš mano aplinkos neinformavo“, – pažymėjo premjerė.
I. Šimonytė teigė negalinti atsakyti į klausimą, ar galėjo informacija.
Tikino jokios informacijos apie galimai nederamą elgesį niekada negavusi
I. Šimonytė patikino niekada negavusi informacijos apie galimai nederamą ar neteisėtą K. Bartoševičiaus elgesį ar veiksmus.
„Kai buvo sudaromi partijos sąrašai, niekas jokiomis aplinkybėmis nei manęs, nei, mano žiniomis, partijos pirmininko ir nieko iš partijos vadovybės nėra informavęs apie nederamą elgesį ar nederamus polinkius K. Bartoševičiaus, dėl kurių jis negalėtų būti kandidatų sąraše.
Per šiuos dvejus metus nebuvo nei vieno karto, kad kažkas būtų atėjęs ir man pasakęs, kad kažkas kažkur gal atsitiko, gal aš kažką girdėjau, gal buvo kažkokia situacija, gal kažkas negero vyksta“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Ministrė pirmininkė pabrėžė mananti, kad pati jokio nusikaltimo nėra padariusi ir dėl savo veiksmų K. Bartoševičiaus skandalo kontekste esanti rami.
„Dėl savo veiksmų aš tikrai miegu ramiai, bet prisiimti atsakomybę dėl kiekvieno žmogaus, kuris dirba kažkur arti manęs, yra kažkaip su manimi susijęs ir kurio veikimai gali būti susiję su jo privačiu gyvenimu. nes niekur negirdėjau kalbant, kad nusikalstamos veikos, kurios galimai buvo padarytos, būtų susiję su partija, Seimu, kažkokias renginiais partijos arba Seimo, kur suprastum, kad dengi nusikaltimą ir nepraneši, kam turi pranešti, tai nebuvo šitaip“, – kalbėjo I. Šimonytė.
ELTA primena, kad praėjusį trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.
Tačiau daugiau nei prieš savaitę konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog pats atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš Seimo, generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo.
K. Bartoševičiaus pasitraukimo iš politikos aplinkybės sukėlė daug klausimų Seimo opozicijai, todėl nutarta šaukti neeilinę Seimo sesiją, kurios metu būtų siekiama aiškintis, ar buvusiam konservatorių bendražygiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą. Norima inicijuoti ir laikinąją parlamentinio tyrimo komisiją.
Antradienį opozicijai pavyko surinkti 47 parašus neeilinės sesijos šaukimui. Projektą dėl neeilinės sesijos šaukimo pasirašė visos opozicinės frakcijos, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovus Seime, taip pat palaikymo buvo sulaukta ir iš Mišrios Seimo narių grupės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.