K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai ir paaiškėjusi informacija politikus paliko be amo: sunkiai rinko žodžius

2023 m. vasario 1 d. 13:03
Prokuratūrai trečiadienį pranešus, kad buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl keturių nepilnamečių prievartavimo dar esant Seimo nariu, parlamento kolegos sunkiai rinko žodžius.
Daugiau nuotraukų (16)
G.Landsbergis: „Nieko man žinomo“
„Ne. Nieko man žinomo“, – nukirto G.Landsbergis.
Tą pačią frazę G.Landsbergis kartojo ir paklaustas apie buvusio frakcijos nario K.Bartoševičiaus visuomeninę veiklą su vaikais.
Tuo metu paklaustas, kas iš partijos narių pasiūlė įtraukti K.Bartoševičių į konservatorių sąrašą 2020 metų Seimo rinkimuose, partijos pirmininkas taip pat negalėjo atsakyti.
„Geras klausimas. Negaliu dabar atsakyti tokio dalyko. Nežinau. Yra procesai, jie vyksta per skyrius, žmonės siūlo, vyksta pokalbiai, daug žmonių tame dalyvauja“, – patikino politikas.
Pastebėjus, kad K.Bartoševičius – vilnietis, G.Landsbergis teigė nenorintis spėlioti, ar sprendimas buvo priimtas Vilniaus konservatorių skyriaus.
„Nemanyčiau, kad tai kažkaip tiesiogiai sietina“, – kalbėjo G.Landsbergis.
Konservatoriai neslepia esantys sukrėsti
Konservatorių frakcijos parlamente seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė po paviešintos informacijos tikino esanti prislėgta naujausių žinių apie nepilnamečių prievartavimu įtariamą politiką ir vylėsi, kad teisėsauga įvykdys teisingumą.
„Esu prislėgta šiandienos žinių. Partija yra pareiškusi savo poziciją. K.Bartoševičius nebėra Seimo ir frakcijos narys. Viliuosi, kad teisėsauga atliks savo darbą ir įvykdys teisingumą.
Tai šiandien yra svarbiausia“, – Eltai raštu perduotame komentare tvirtino konservatorė.
Konservatorius Matas Maldeikis taip pat neslėpė esantis sukrėstas.
„Kaltinimai buvusiam kolegai sukrečia. Labai tikiuosi, kad nukentėję vaikai gauna visą reikalingą paramą ir, kiek, tokioje situacijoje bendrai įmanoma, jaučiasi saugūs“, – feisbuke rašė jis.
A.Širinskienė: esu šoke
Regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė, kai su ja susisiekė portalas lrytas.lt, dar nebuvo mačiusi prokuratūros paviešintos informacijos. Ją skaitydama politikė sunkiai rinko žodžius.
„Iš tiesų esu šoke. Buvo spėliojama, kad tų asmenų buvo keletas, bet, jog jų buvo net keturi, ir Seimo narys, būdamas jau Seimo nariu, o ne kažkada jaunystės kažkokiuose paklydimuose, o eidamas atsakingas pareigas, galėjo galimai daryti tokius veiksmus...
Tai diskredituoja ir patį asmenį, apie kurį mes kalbame, ir jį atsivedusią partiją, kuri nesuprato, ką atveda, ir, aišku, patį Seimą“, – portalui lrytas.lt sakė A.Širinskienė.
Seimo narė atkreipė dėmesį, kad dauguma žmonių turi arba vaikų, arba mažamečių giminaičių, todėl eksparlamentarui K.Bartoševičiui pareikšti įtarimai tiesiog šokiruoja.
„Visi puikiai suprantame, ką tai reiškia. Man tikrai labai liūdna, kad tokius dalykus reikia skaityti. Jeigu buvome pripratę prie kyšininkaujančių Seimo narių, visokių korupcijos, dėžučių skandalų, ir tai jau nestebina, tai tokie dalykai, švelniai tariant, mane tikrai labai šokiruoja.
Ypač, kai pasirodo, kad galimai tikrai buvo toks tinklas nepilnamečių sukurtas“, – kalbėjo ji.
A.Širinskienė svarstė, kad K.Bartoševičius galėjo būti apklaustas tik praėjus daugiau nei savaitei po žinios apie jam mestus įtarimus dėl to, jog prokuratūra galėjo nesitikėti, kad jis atsisakys Seimo nario mandato ir viskas vyks taip staiga.
„Čia yra toks mano spėjimas, bet paprastai teisėsaugos atstovai pasirenka, kada daryti apklausas, atsižvelgdami į savo taktikas. (...) Gali būti tam tikri taktiniai motyvai“, – pastebėjo parlamentarė.
Patikrinti asmeninį gyvenimą – sunku
Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestavo, kad kontroliuoti ar kitaip tikrinti Seimo narių asmeninį gyvenimą būtų gana sudėtinga.
„Kaip tikrinti privatų, asmeninį gyvenimą? Tai sudėtinga. Kiekvienas turi savo asmeninį gyvenimą ir, deja, jeigu tas asmeninis gyvenimas kertasi su kitų asmenų interesais, ta veikla, kuri nederama politikui ir bet kuriam žmogui, tai tas patikrinimas yra sudėtingas.
Plius, asmuo tikrinamas tada, jei jam pagal pareigas priklauso turėti galimybę susipažinti su slapta informacija, tada jis yra tikrai nuodugniai patikrinamas – jo aplinka, jis pats, pasižiūrima į jo gyvenimo istoriją, ne tik į nurodomą biografiją“, – portalui lrytas.lt teigė jis.
Pasak socialdemokrato, iš esmės Generalinė prokuratūra patvirtino savo ketinimus, nes ji ir siekė pareikšti K.Bartoševičiui įtarimus.
„Kaip toliau tai vertinti – reikia sulaukti, kol baigsis ikiteisminis tyrimas, ir byla bus perduota į teismą. Tiesa, turiu pastebėti, kad tokio pobūdžio bylose dažniausiai būna uždari teismo posėdžiai būtent dėl nukentėjusiųjų.
Jei tai susiję su nepilnamečiais vaikais, taip daroma siekiant apsaugoti juos, jų ateitį ir tapatybę, šiuo atveju, kad tie vaikai nepatirtų dar daugiau streso, kurį ir taip patiria“, – pabrėžė J.Sabatauskas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.