Tuo pačiu dekretu D. Hastertas įpareigotas grąžinti ordiną ir apdovanojimo dokumentus Lietuvos valstybės ordinų kancleriui.
Prezidentas dekretą pasirašė po Valstybės apdovanojimų tarybos pateiktos išvados. Neeilinis tarybos posėdis buvo sušauktas antradienį.
Buvęs JAV politikas D. Hastertas 2001-aisiais buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu.
Vilniaus savivaldybė artimiausiame tarybos posėdyje, kuris vyks vasario 8 dieną, taip pat spręs, ar iš D. Hasterto atimti sostinės garbės piliečio vardą.
„Artimiausiam, vasario 8 dienos, miesto Tarybos posėdžiui teiksiu siūlymą pripažinti netekusiu galios teisės aktą dėl Vilniaus garbės piliečio vardo suteikimo buvusiam JAV Atstovų Rūmų pirmininkui Dennisui Hastertui. Motyvas – veikla, žeminanti apdovanotojo vardą“, – Eltai perduotame komentare teigė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Sostinės garbės piliečiu D. Hastertas pripažintas 2001 metais. Tais pačiais metais jis apdovanotas ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu. Šie apdovanojimai skirti už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą.
2016-aisiais D. Hastertas buvo nuteistas 15 mėnesių kalėti bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su atsilyginimu už tylėjimą dėl seksualinio išnaudojimo.
Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas prisipažino, kad nuo 7-ojo dešimtmečio iki 9-ojo dešimtmečio pradžios, dar iki pradėdamas savo karjerą Kongrese, jis seksualiai išnaudojo berniukus, kai dirbo mokytoju ir imtynių treneriu Jorkvilio mokykloje Ilinojuje.
D. Hastertas sumokėjo 250 tūkst. dolerių baudą į aukų fondą, jis taip pat įpareigotas dalyvauti seksualinių pažeidėjų gydymo programoje.
D. Hastertas Atstovų Rūmų pirmininku buvo nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų. D. Hastertas atsistatydino iš Kongreso įtartas pro pirštus žiūrėjęs į skandalą, kilusį dėl to, kad kitas buvęs Atstovų Rūmų narys, Markas Foley, siuntinėjo seksualiai atviras ar dviprasmiškas žinutes į paauglių puslapius.