„Manau, kad visi pritariame tam, kad šiandieną kažkokio galutinio sprendimo tikrai nėra, nes nėra dėl ko apsispręsti. Peržiūrėkime dar sykį, kokią VRK turi informaciją. (...) Labai smagu, kad tas skaidrumo principas suveikė šiuo atveju, matyt, ir visais kitais atvejais suveiks, kuomet matosi, kokios aukos, iš kokių asmenų, kokio dydžio“, – posėdžio metu teigė VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.
„Peržiūrėjus tą visą turimą informaciją kompetencijos ribose mums vis tiek reikės atsakyti pranešėjui į vieną ir į antrą jo kreipimąsi“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad LRT paskelbus, kad iš konservatorių partijos dėl palaikymo PVM lengvatai pašalintas ir į Vilniaus merus kandidatuojantis Mykolas Majauskas sulaukė verslo atstovų finansinės paramos, buvę jo kolegos ragina tuo susidomėti teisėsaugos institucijas. Vis tik, tiek Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), tiek ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) teigia oficialių kreipimųsi negavusi.
Antradienį portalas lrt.lt pranešė, kad M. Majauskas iš maitinimo sektoriaus verslo atstovų gavo finansinę paramą Vilniaus mero rinkimų kampanijai. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) internetiniame puslapyje nurodoma, jog iš viso politikas rinkimų kampanijai yra surinkęs daugiau nei 45 tūkst. eurų. Iš jų 6 tūkst. eurų jam paaukojo Aurelijus Jasevičius – prekės ženklą „iLunch“ valdančios bendrovės „Inovatyvūs restoranai“ įkūrėjas ir direktorius.
Taip pat, M. Majausko rinkimų kampanijai aukoja ir dirbantieji „Amber food“ grupėje. 2 tūkst. eurų M. Majauskui paaukojo grupės Transporto ir statybų skyriaus vadovas Stanislovas Andrijauskas, o 3 tūkst. eurų – grupės rinkodaros vadovė Lina Nikonovaitė.
Pats M. Majauskas tūkstantinėje verslo paramoje nemato nieko blogo ir tai vertina kaip pasitikėjimą juo.
Kandidatas į Vilniaus merus buvo vienas iš pagrindinių iniciatorių Seime, kad 9 proc. PVM lengvata maitinimo įstaigoms būtų pratęsta iki 2023 m. pabaigos. Dėl šios priežasties kilo konfliktas tarp buvusio Seimo Biudžeto ir finansinio komiteto (BFK) pirmininko M. Majausko ir TS-LKD partijos. M. Majauskas aktyviai rėmė su Vyriausybe nesuderintą iniciatyvą, todėl TS-LKD Priežiūros komitetas apsisprendė jį pašalinti iš TS-LKD gretų.
Vėliau M. Majauskas pareiškė, kad neturėdamas savo kolegų palaikymo pats traukiasi iš BFK pirmininko pareigų. Tai parlamentaras pranešė po to, kai, valdantiesiems boikotavus slaptą balsavimą, nepavyko nepasitikėjimo procedūra juo kaip BFK pirmininku.
Be to, pasitraukęs iš BFK, politikas pranešė, kad savo noru traukiasi ir iš konservatorių frakcijos Seime. M. Majauskas taip pat priėmė sprendimą kelti savo kandidatūrą į Vilniaus merus. Mero posto jis sieks kaip savarankiškas kandidatas.