„Tai daroma dėl mūsų nacionalinio saugumo sumetimų“, – akcentavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Už įstatymo projektą balsavo 106 Seimo nariai, prieš pasisakiusių nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų.
Taip pat, pažymėjo politikas, vienas šio įstatymo projekto tikslų – sudaryti galimybę privatiems ginklų prekiautojams prekiauti A kategorijos ginklais, kurie šiuo metu yra leidžiami civilinėje apyvartoje.
„Tai šauliai, kariai savanoriai, profesinės karo tarnybos kariai pagaliau galės A kategorijos ginklus įsigyti ir Lietuvoje“, – sakė L. Kasčiūnas.
Seime yra siūloma iniciatyva, kuria siekiama uždrausti nuolatiniams Lietuvos gyventojams, kurie nėra Lietuvos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančių valstybių piliečiai, įsigyti ir turėti ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis ir jų dalis.
Jeigu Seimas pritartų, jie negalėtų įsigyti ir turėti ginklų medžioklei, sportui, savigynai, profesinei veiklai, kolekcijoms sudaryti, mokymui, moksliniam tyrimui, šaulio tarnybai ar profesinės karo tarnybos kario, kario savanorio ir kito savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kario individualiems praktiniams įgūdžiams tobulinti, kitiems tikslams.
Siūloma, kad teikiamas įstatymo projektas įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d., kad valstybės institucijos ir įstaigos spėtų pasirengti jo įgyvendinimui ir parengtų reikiamas tvarkas.
Dokumento aiškinamajame rašte nurodoma, kad Lietuvoje šiuo metu 294 Rusijos ir 46 Baltarusijos piliečiai turi leidimus laikyti ar leidimus nešiotis ginklus. Tarp jų gali būti ir turinčiųjų dvigubą pilietybę – Lietuvos ir Rusijos ar Lietuvos ir Baltarusijos.