Seimo vadovė siūlo už tai numatyti baudą nuo 50 iki 300 eurų. Jei Seimas pritartų, tokios baudos bus galima susilaukti už „viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu“.
Tokių administracinių nusižengimų tyrimą atliktų ir administracinių nusižengimų protokolus surašytų policijos pareigūnai.
Pasak Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen, šiuo metu viešąsias paslaugas teikiančių asmenų, kaip antai: paramedikų, socialinių darbuotojų ir pan., garbė ir orumas nėra saugomi jokia specialia ANK norma, priešingai nei, pavyzdžiui, valstybės politikų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, viešojo administravimo funkcijas atliekančių asmenų, ar statutinių valstybės tarnautojų, karių ar žvalgybos pareigūnų.
Projektą inicijavusi ir parengusi V. Čmilytė–Nielsen sako, kad šiuo metu praktikoje tokios veikos, kai pažeminamas viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbė ir orumas, paprastai kvalifikuojamos kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas, o tokiam asmeniui, kurio garbė ir orumas galimai buvo pažeminti, siūloma kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka.
Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, tai reiškia, kad valstybė tokiose situacijose atsisako suteikti teisinę apsaugą asmenims, teikiantiems viešąsias paslaugas, nes į teismą civilinio proceso tvarka jie turi kreiptis savarankiškai.
Tai, anot V. Čmilytės-Nielsen, sukuria papildomas emocines, finansines ir laiko sąnaudas. Todėl parlamento vadovė imasi iniciatyvos, siūlydama suteikti deramą teisinę apsaugą asmenimis, kurie teikia viešąsias paslaugas, tais atvejais, kai pažeidžiami jų garbė ir orumas.