Žvilgsnis į praeitį: kaip keitėsi Kauno Kalėdų eglė bėgant metams? Viena buvo perpuošta

2022 m. lapkričio 25 d. 14:24
Lrytas.lt
Kauno gyventojus ir miesto svečius jau ne vienerius metus stebina originalios, šiltų prisiminimų ir meilės įkvėptos idėjos puošiant laikinosios sostinės žaliaskarę.
Daugiau nuotraukų (36)
Iš netikėtų medžiagų ar remiantis ekologijos idėjomis, antrojo pagal dydį Lietuvos miesto kurta Kalėdų eglė buvo tapusi ir šilumos, ir pasakiškos žiemos, ir nuostabios vaikystės, ir rojaus bei kitais simboliais.
Kauno kartelė iškelta gana aukštai – lrytas.lt siūlo prisiminti, kokios žalaiskarės Kauną puošė nuo 2008 metų.
2008 m. Kaune buvo įžiebta daugiau kaip 20 metrų aukščio tradicinė žaliaskarė eglė, nušvito Rotušė ir aikštę supantys medžiai. Didžiosios Kauno eglės puošybai buvo panaudoti ne tik įprasti burbulai, šiltos spalvos girliandos, bet ir blykčiojantys dekoro elementai.
2009 m. Kaunas pasipuošė „šerkšnu“ išdabinta Kalėdų egle. Tradiciškai buvo galima įeiti į eglutės vidų. Tiek viduje, tiek išorėje – daugybė lempučių sukūrė šiltą ir jaukią aplinką.
2010 m. visus miestus aplenkė Kaunas, tuo metu neįprastai anksti įžiebęs eglę – šventę lapkričio pabaigoje. Laikinąją sostinę papuošė čiulbanti Kalėdų eglė. Žaliaskarė buvo papuošta žalios spalvos girliandomis ir dekoruota „šerkšnu“. Eglutės viduje žmonės galėjo klausytis paukštelių čiulbėjimo.
2011 m. Jolantos Šmidtienės iš plastiko butelių pagaminta ekologiška Kauno Kalėdų eglė pateko į Guinneso rekordų knygą. 13 metrų aukščio eglei sukurti buvo panaudota daugiau kaip 32 tūkst. plastikinių, smaragdo spalvos butelių. Tradiciškai buvo galima įeiti į eglutės vidų, o aplink eglutę specialiu būdu buvo išvalomas oras.
2012 m. „auksinę“ Kauno elgę papuošė, kaip ir dera, auksu žėrinčios dekoracijos. Žaliaskarę juosė aplink savo ašį besisukantys 8 angelai bei keliasdešimt tūkstančių kankorėžių. Apie 15 metrų eglė buvo sudaryta iš trijų „aukštų“.
2013 m. Kaunas pasipuošė megzta Kalėdų egle. Kaip ir 2012 m. eglė buvo sudarytą iš trijų „aukštų“: pirmasis buvo numegztas iš daugybės polietileninių maišelių, tada papuošta besisukančiomis skulptūromis ir galiausiai pačioje viršūnėje puikavosi žaliaskarė. Iš viso bendras aukštis siekė 18 metrų.
2014 m. laikinoji sostinė pasidabino debesų Kalėdų egle. Žaliaskarė buvo pagaminta iš daugybės vienkartinių stiklinių, sudaryta iš trijų aukštų „debesų“. Ši eglė išsiskyrė savo interaktyvumu: kiekvienas, kuris ją aplankė, galėjo įžiebti atskirą jos dalį.
2015 m. Kaune įžiebta pirmoji Lietuvoje išmanioji Kalėdų eglė. Klasikinė žaliaskarė, prijungta prie interneto ir papuošta interaktyviais senoviniais žaisliukais. Žaliaskarė iš pirmo žvilgsnio atrodė kaip vientisa 18 metrų aukščio eglė, tačiau ji buvo sudaryta iš daugybės atskirų eglučių. Klasikinė išvaizda slėpė įvairius jutiklius ir daviklius, kurie reaguodavo į šalia esančius žmones. Dalis senovinių žaisliukų buvo interaktyvūs.
2016 m. Kauno eglutė nustebino originalumu – 16 metrų aukščio eglė buvo sudaryta iš kelių dešimčių gyvų eglučių. Apačioje buvo įrengta konstrukcija, kuri iš lėto sukosi – vaikams buvo įrengta 12 medinių arkliukų. Kauno eglė ir vėl buvo interaktyvi – prijungta prie interneto ir valdoma kompiuteriais: žmonės galėjo siųsti kalėdinį sveikinimą, kuris pasirodydavo ekrane.
2017 m. vos įžiebta Kauno eglė susilaukė tiek kritikos, kad ją teko perpuošti. Tačiau ir tada laikinosios sostinės žaliaskarė išsiskyrė iš kitų – ją turėjo apšviesti elektros energija, kuriai pagaminti buvo naudojami kavos tirščiai. Po perpuošimo nebeliko pakylos, ant kurios iš pradžių buvo pastatyta eglė, taip pat ji buvo padabinta papildomai apie 20 tūkst. tradicinių lempučių.
2018 m. Kauno Kalėdų eglė buvo tikra Žiemos karalienė. 10 metrų pločio bei 20 metrų aukščio metalinis eglės karkasas buvo apdėtas eglišakėmis ir papuoštas „sniegu“, sukurtu iš 4 mln. vienkartinių šiaudelių. Eglė žavėjo ir tuo, kad ant svyrančių šakų kybojo iš akrilo nulieti tirpstantys varvekliai, kristalai ir perregimi burbulai. Svarbiu eglės akcentu tapo ir snaigių malūnas.
2019 m. Kaune buvo įžiebta „kosminė“ eglė. Menininkė Jolanta Šmidtienė su komanda sukūrė kosminius ryškiaspalvius žaisliukus, paremtus „Mažojo princo“ pasakos motyvais. Nebuvo pamiršta ir ekologijos idėja, mat eglės drabužiui kurti panaudotas plastikas buvo pagamintas iš pernykštės eglės šiaudelių dekoracijų.
2020 m. pandemijos įkarštyje Kaunas įžiebė „saldžiausią“ Kalėdų eglę. 24 metrų aukščio žaliaskarė buvo padabinta dekoracijomis iš izotono, kurios priminė gausybę purių skanėstų iš morengo, grietinėlės, cukraus vatos, zefyrų. Specialiai apšviestą aikštę šalia eglės puošė avinėliai ir kiti baltojo miesto kūriniai. Žaliaskarės viršūnę sudarė net trijų metrų aukščio dekoracija, vaizduojanti senovinius miesto bokštelius.
2021 m. Kaune buvo įžiebta rojaus sodą primenanti Kalėdų eglė. 22 metrų žaliaskarę ir aikštę, kurioje ji buvo, papuošė 600 įvairaus didžio drugelių. Kompoziciją papildė tai, kad miesto aikštės erdvę papildė 14 aukštų, baltų smilgų pievelių. Tačiau vos po savaitės nuo įžiebimo Kalėdų eglė buvo padegta. Vis tik tai kauniečių šventinės nuotaikos nesugadino, vos po paros žaliaskarė atrodė lyg nieko nebūtų atsitikę.
KaunasKauno eglė^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.