Po Apeliacinio teismo verdikto šis nuosprendis įsiteisėjo.
„Byla bus grąžinta pirmos instancijos teismui, ir bus perduotas nuosprendis vykdymui. Yra sudaryta tarp Lietuvos ir Ukrainos teisinės pagalbos pagalbos sutartis, vadovaujantis ja, bus išsiųsta vykdymui“, – žurnalistams sakė nuosprendį paskelbęs Lietuvos apelicinio teismo pirmininkas Nerijus Meilutis.
Teismas į bausmės įskaitė Graikijoje suėmime praleistus keturis mėnesius, todėl realiai A. Radkevičiaus turės kalėti šiek tiek daugiau nei metus.
Anksčiau Sovietų Sąjungos kariuomenėje tarnavęs A. Radkevičius šiuo metu Ukrainos pusėje kovoja su jo šalį užpuolusia Rusija, nuteistasis raštu anksčiau informavo teismą, kad pripažįstą savo kaltę, prašo Lietuvos apeliacinio teismo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės arba bent sušvelninti bausmę.
Per 1991 metų sausio įvykius A. Radkevičius buvo 23 metų amžiaus kariškis.
Šiuo metu 53-ejų A. Radkevičius Sausio 13-osios byloje buvo už akių buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.
„Pirmos instancijos teisme į bylą nebuvo pateikti nuteistąjį charakterizuojantys dokumentai, ir Apeliacinis teismas juos įvertino ir individualizuodamas bausmę ją sumažino“, – teigė teisėjas N. Meilutis.
Sausio 13-osios byloje jis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už tarptautinės teisės draudžiamą elgesį su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymą, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimą, kankinimą ar kitokį nežmonišką elgesį su jais ar jų turto apsaugos pažeidimą, taip pat pripažintas kaltu dėl draudžiamos karo atakos ir uždraustų karo priemonių naudojimo.
1991 metų sausio 11-ąją automatais, kulkosvaidžiais ginkluoti sovietų kariai, smūgiuodami kumščiais, baugino prie Spaudos rūmų aktyviai besipriešinančius civilius gyventojus. Tankais atvykusios papildomos sovietų karių pajėgos, tarp kurių buvo ir tanko mechanikas vairuotojas A. Radkevičius, išsirikiavo priešais Spaudos rūmus ir pradėjo pakartotinę Spaudos rūmų ataką, buvo šaudoma tuščiais šoviniais, apie 50 civilinių patyrė akustines ir kitokias traumas.
Ukrainos pilietis buvo sulaikytas Graikijoje, tačiau šios šalies Aukščiausiasis Teismas vasario 9 dieną nusprendė neišduoti jo Lietuvai.
Gruodį A. Radkevičius savo nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Jis turėjo teisę tai padaryti net ir įsiteisėjus sprendimui, nes buvo teisiamas už akių.
A. Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.
Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.