„Ji yra Lietuvoje ir kaip Izraelio pilietė, turinti Izraelio pasą, jai nereikia vizos ir ji gali važiuoti ir būti čia, jei aš neklystu, 90 dienų. Taip, tvirtinam faktą“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ patvirtino D. Jauniškis.
VSD vadovas taip pat teigė, kad duomenų, jog K. Sobčiak galėtų kelti grėsmę Lietuvos saugumui, nėra.
„Kol kas konkrečių žvalgybinių duomenų mes neturime, kad ji keltų grėsmę Lietuvos valstybei, jei tokių būta, atitinkamai būtų imtasi tam tikrų priemonių“, – pabrėžė VSD vadovas.
K. Sobčiak į Lietuvą atvyko pareigūnams pateikusi Izraelio pasą, BNS trečiadienį patvirtino šaltinis Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys apie K. Sobčiak atvykimą teigė, jog kitos valstybės pilietybę turintys Rusijos piliečiai gali patekti į Lietuvą, o tarnybos įvertina, ar jie nekelia grėsmės šalies saugumui.
„Negalėtume sakyti, kad įvyko sisteminė klaida. Mes ir dabar turime instrumentų įvertinti situaciją kitaip, jeigu tarnybos manytų, kad tam yra pagrindo“, – interviu Lietuvos radijui ketvirtadienį sakė K. Budrys.
Jis patvirtino, kad K. Sobčiak į Lietuvą atvyko su Izraelio pasu.
„Šiuo konkrečiu atveju, jeigu eina kalba apie Izraelio valstybę ir pilietybę, patekimas į šalį nėra ribojimas nepaisant to, kokia yra kita šalies pilietybė. Tačiau tai nereiškia, kad valstybė neturi instrumentų apsisaugoti nuo nepageidaujamų asmenų Lietuvoje buvimo. Yra visa tvarka numatyta, kaip asmenys patenka į nepageidaujamų asmenų sąrašą, šiuo atveju to nebuvo“, – teigė K. Budrys.
Apie K. Sobčiak atvykimą į Lietuvą per Baltarusiją, remdamiesi šaltiniais, trečiadienį pranešė naujienų portalas „15min“, Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.
Rusijos žiniasklaida pranešė, kad K. Sobčiak namuose trečiadienį buvo atlikta krata. Tai vyko vykdant ikiteisminį tyrimą dėl galimo turto prievartavimo.
Taip pat pranešama, kad išvakarėse buvo sulaikytas jos bendražygis Kirilas Suchanovas. K. Suchanovas yra K. Sobčiak holdingo „Ostorozhno.Media“ komercijos direktorius.
Pareigūnai teigia, kad K. Sobčiak šiame tyrime neturi jokio procesinio statuso.
Ji savo bendražygio sulaikymą pavadino „dar vienu spaudimo žiniasklaidai pavyzdžiu“ Rusijoje.
2018 metais K. Sobčiak dalyvavo prezidento rinkimuose Rusijoje ir užėmė ketvirtą vietą, bet opozicija aršiai kritikavo jos sprendimą kandidatuoti.
Jų teigimu, K. Sobčiak kandidatavimas buvo „Kremliaus projektas“, kuriuo siekta suskaldyti liberaliojo sparno elektoratą.