Balsavimas už kitą Seimo narį gresia apkalta, todėl bus atsukinėjami vaizdo stebėjimo kamerų įrašai.
Atsukinės filmuotą medžiagą
Laisvės frakcijos atstovas T.V.Raskevičius trečiadienį kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, nurodydamas, kad P.Gražulis rugsėjo 15 dienos Seimo vakarinio posėdžio metu balsuojant dėl Seimo rudens sesijos darbų programos galimai paspaudė ir kito parlamentaro, L.Jonausko balsavimo mygtuką.
„Aš pats tikrai nemačiau, tiesiog girdėjau kitus Seimo narius salėje kalbant apie tai. Kaip supratau, L.Jonauskas buvo savo vietoje, tiesiog kalbėjosi su kitais Seimo nariais, nebalsavo ir už jį buvo paspaustas mygtukas“, – portalui lrytas.lt aiškino T.V.Raskevičius.
Seimo etikos ir procedūrų komisija dėl politiko kreipimosi nusprendė pradėti tyrimą. Seime bus atsukinėjami vaizdo stebėjimo kamerų įrašai.
„Konstitucinis Teismas yra pripažinęs, kad balsavimas už kitą Seimo narį yra Konstitucijos sulaužymas, už kurį Seimo nariui yra taikoma apkalta. Tiesiog turėtų būti apklausti tie Seimo nariai, kurie šioje situacijoje dalyvavo, ir reikėtų peržiūrėti įrašą, nes, mano žiniomis, kiekvienas Seimo narys salėje yra individualiai filmuojamas.
Tie posėdžių įrašai yra nevieši, bet juos tiesiog galima gauti“, – sakė laisvietis.
Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė valstietė Aušrinė Norkienė nurodė, kad dar ketvirtadienį ji raštu kreipsis dėl filmuotos medžiagos peržiūros, tačiau visas procesas greičiausiai užtruks.
Neprisimena, ar balsavo
Paties L.Jonausko atmintis apie tos dienos įvykius tarsi išgaravo. Jis tikina nepamenantis, ar dalyvavo balsavime dėl Seimo rudens sesijos darbų programos, tačiau pažymi, kad Seimo salėje tuo metu jis turėjo būti, nes parlamento balsavimo sistema rodo, jog jis atidavė savo balsą, o tai būtų neįmanoma, jei Seimo nario sėdėjimo vietoje nebūtų įdėta jo kortelė.
„Tą dieną tikrai buvau, bet Petro už rankos tikrai nenutvėriau. Bet, jeigu Seimo narys nebūtų Seimo salėje, normalu, kad ir balsavimas būtų neįmanomas, o kortelės duomenys rodytų, jog pats Petras už save balsavo. Šioje vietoje, man atrodo, kad visko galėjo įvykti, galėjo ir neįvykti. Sunku pasakyti.
Seimo etikos ir procedūrų komisija, matyt, išsiaiškins, atsuks įrašą. Bet suklysti galima buvo ir taip, kad, kadangi esame kaimynai, Petras galėjo į mano vietą atsisėsti. Sunku pasakyti, kaip ten įvyko, bet už rankos Petro nenutvėriau, kaltinti neturiu dėl ko.
Jeigu pats būčiau pastebėjęs, matyt, būčiau ėjęs prie šoninio mikroforo arba Petrą pabaręs, kad taip nesielgtų“, – aiškino L.Jonauskas.
Paklaustas, kaip buvo galima už jį atiduoti balsą, jei jis pats galėjo sėdėti Seimo salėje, socialdemokratas teigė, esą parlamentarai neretai užsikalba su kolegomis ir gali nepastebėti vieno ar kito balsavimo pradžios.
„Aš nežinau žinokite. Dažniausiai Seimo salėje sėdėdamas Seimo narys, bendraudamas su kolegomis, kartais gali praleisti vieną kitą balsavimą. Ta prasme normalu, kad tu užsikalbi, ypatingai, jeigu tai nėra koks reikšmingas balsavimas“, – kalbėjo jis.
„Aš, žinokite, pats dabar negaliu pasakyti, kuris ten momentas buvo – ar aš buvau vietoje, ar nebuvau. Reikėtų, matyt, įrašą pasižiūrėti. O gal ir aš pats balsavau. Aš tikrai nepamenu to balsavimo“, – pridūrė L.Jonauskas.
Socialdemokratas svarstė, kad P.Gražulis, žinodamas, kad balsavimas už kitą Seimo narį yra neteisėtas ir dėl to jam gresia apkalta, greičiausiai negalėjo taip kvailai pasielgti.
„Iš kitos pusės, yra daug skaudžių pamokų Seime ir Seimo nariai yra matę ne vieną situaciją, kuri baigėsi ir pašalinimu iš Seimo. Nemanau, kad Petras būtų taip elgęsis, žinodamas, kokios pasekmės gali laukti“, – atkreipė dėmesį jis.
P.Gražulis: gali gyvenime žmogus klysti
Atmintis, rodos, išgaravo ir pačiam P.Gražuliui. Jam labiau rūpėjo ne tai, ar jis sulaužė Seimo nario priesaiką, o kodėl jį stebi T.V.Raskevičius.
„Jis sėdi kitoje pusėje salės ir mato, už ką aš balsuoju. Jis mane seka? Žiūri į mano kiekvieną žingsnį? Vat jeigu kaimynas mano koks pamatytų, kad aš čia kažkaip ne taip pabalsavau... Tai kodėl jis neprišoko prie šoninio mikrofono ir nepasakė tuo metu? Praėjo savaitė, dvi, trys ar mėnesis, pamatė, kad Gražulis kažką pabalsavo“, – juokėsi parlamentaras.
„Jam patinka tik berniukai, aš sutinku, bet aš jau ne toks jaunuolis, kad į mane žiūrėtų“, – pareiškė jis.
Atsakymų dėl galimo neteisėto jo veiksmo Seimo narys ragino ieškoti pas T.V.Raskevičių.
„Aš gi jums sakau, Raskevičiaus klauskite, jis parašė skundą. Ne manęs klauskite. Paklauskite, ar jis seka, ar neseka manęs, ar jis myli mane, ar nemyli manęs, ar nekenčia. Ne manęs klauskite. Aš neparašiau skundo“, – dėstė P.Gražulis.
Dar kartą pabandžius pasiteirauti, paspaudė mygtuką ant L.Jonausko stalo, ar ne, politikas atrėžė, kad klysta visi: „Aš, žinokite, nieko nemačiau. Pasirodo, Raskevičius viską matė. Kai man parodys video, aš pasižiūrėsiu. Gali gyvenime žmogus klysti, tik konservatoriai ir Raskevičius neklysta.“
Kas bus, jei įrašas parodys, kad jis įvykdė nusikaltimą?
„Nu tai matysime, kaip tada bus, ir aš matysiu, gal man video parodys. Gal tas profesionalus homoseksualas tikrai pamatė, kad suklydau“, – atsakė P.Gražulis.