„Nematau jokios problemos (pasitikrinti pasitikėjimą Vyriausybe, – aut.past.). Jeigu kolegoms jau čia kyla noras interpeliuoti vos ne kas antrą ministrą, tai gal paprasčiau būtų tiesiog interpeliuoti Vyriausybę.
Mažiau reikėtų klausimų rašyti, nes, kiek esu pastebėjusi, jau, kai yra pagrasinta interpeliacija, sunkiai sekasi surašyti kažkokius ministrams rimtus priekaištus“, – tvirtino I.Šimonytė.
Ministrė pirmininkė ironizavo kartais pati turinti didesnių priekaištų, nei opozicija sugeba surašyti savo klausimuose ministrams.
„Paprastai, kai mes kalbamės apie darbą, aš tų priekaištų turiu galbūt ir rimtesnių, nei opozicija sugeba į savo interpeliaciją surašyti, tai paprasčiau turbūt vieną parašyti, nei penkias, ar ne?“, – retoriškai klausė ji.
I.Šimonytė teigė apskritai interpeliacijos procedūrų ministrams nesureikšminanti, nes tai – opozicijos darbo dalis.
„Jeigu jinai mato reikalą interpeliaciją pradėti, tai tegul pradeda. Tiesa, kai šiandien jau siūlo statutą pakeisti, kad interpeliaciją padaryti būtų galima paprasčiau, galbūt net prieštaraujant Konstitucijai, irgi rodo šiokį tokį „tikėjimą“ savo šitų veiksmų sėkme. Akivaizdu, kad opozicijos turbūt visame pasaulyje tai daro, nieko čia labai keisto.
Ar mato pagrindo tam? Galbūt mato. Aš matau galbūt mažiau. Bet tai yra demokratinė institucija, procedūros aprašytos statute, nematau jokių problemų“, – patikino premjerė.
Seimo narys „darbietis“ Vytautas Gapšys antradienį ketina pateikti parlamentui Statuto pataisas, kurias priėmus būtų supaprastinta interpeliacijų nagrinėjimo Seime procedūra.
Statute siūloma numatyti, kad nutarimas dėl interpeliaciją gavusio pareigūno atleidimo dėl nepasitikėjimo būtų priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Taip pat siūloma atsisakyti reikalavimo Seimui kurti redakcinę komisiją, kuri parengtų nutarimo projektą dėl interpeliacijos.
Ar pasitiki visais ministrais?
Vyriausybės vadovė pabrėžė pati pasitikinti visais savo Ministrų kabineto nariais.
„Jeigu aš nepasitikėčiau kuriuo nors ministru, aš tikrai su juo nedirbčiau. Tai, kad aš turiu priekaištų ir savo kolegoms, ir sau pačiai, man atrodo yra normalu. Tai, kad aš tų priekaištų neišsakau prieš kameras, mano nuomone, taip pat yra normalu, nepaisant to, jog jūs tuos priekaištus gal norėtumėte išgirsti į kameras. Bet aš to nedarysiu.
Kol mes kartu dirbame, tol stengiamės kartu dirbti ir, manau, kad daugelis dalykų, kur kartais kažkas nepasiseka ar laiku padaryti, ar gerai padaryti, tikrai yra pataisoma. Tikrai ministrai reaguoja į mano pastebėjimus“, – aiškino I.Šimonytė.
„Vėlgi, grįžtant prie opozicijos, kuri kiekvieną dieną vis naują ministrą išsitraukia, tikrai būtų turbūt daug paprasčiau inicijuoti nepasitikėjimą Vyriausybe ir tada pasižiūrėti, ar ta Vyriausybė turi Seimo pasitikėjimą, ar ne“, – pakartojo ji.
Ministrė pirmininkė pridūrė ir pati galinti paprašyti Seime pasitikrinti pasitikėjimą Vyriausybe, jei matys, kad tai yra būtina.
„Jei man atrodys, kad reikia tai padaryti, aš padarysiu, bet, man atrodo, opozicijai būtų mažiau darbo tiesiog“, – apibendrino I.Šimonytė.
Opozicija jau surinko reikiamą kiekį parašų energetikos ministro Dainiaus Kreivio interpeliacijai. Šią procedūrą jau kurį laiką svarstoma surengti ir užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui bei aplinkos ministrui Simonui Gentvilui.
Beje, prasidėjus rudens sesijai, interpeliacija jau grasinama ir ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei.