Pats P.Urbšys, iš pradžių vengęs komentuoti vidines rietenas, interviu portalui lrytas.lt tvirtino, esą kitiems skaidrumo ir moralės reikalavimus diktuojanti naujoji politinė jėga jų netaiko pati sau, nes jau spėjo įsipainioti į „butelines istorijas“.
Jo teigimu, jei į Panevėžio miesto merus kandidatuoti įsigeidusios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ šio miesto skyriaus vadovės Solveigos Dagės kandidatūra bus paremta, iš partijos trauksis dar daugiau jos narių.
Kaip rašė „Lietuvos rytas“, S.Dagė, siekdama palankumo ir prašydama pagalbos, pas Panevėžio Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovą Visvaldą Matkevičių ėjo nešina buteliu.
– Antradienį partijos Panevėžio skyrius prėmė sprendimą jus pašalinti iš partijos. Kaip jūs jį vertinate?
– Vadovaujantis partijos programoje deklaruojamomis partijos skaidrumo ir moralinėmis vertybėmis, demokratijos principais, pasirodo, mes esame keliantys grėsmę partijos reputacijai ir įnešame destrukciją.
Mūsų kaltė buvo tame, kad mes liepos pradžioje partijos valdybos paklausėme, ar Panevėžio skyriaus finansinė veikla yra skaidri, kai renkami grynieji pinigai, nors yra rekomenduojama to nedaryti, o vėliau išaiškėja, kad dalis tų pinigų, surinktų iš skyriaus valdybos narių, galėjo būti panaudoti butelio pirkimui, kuris yra nešamas už paslaugas partijai.
Jeigu mes nebūtume suabejoję skyriaus pirmininkės (S.Dagės, – aut.past.) reputacija, kuri būtent ir nori įtvirtinti šitą butelių nešiojimo subkultūrą už paslaugas partijai, manau, kad viskas būtų buvę gerai.
– Panašu, kad pildosi prognozės, jog ši partija – paskubomis suburta ir labai panaši į lietuvišką mišrainę. Kyla daugybė nesutarimų, ginčų. Ar tai – tik pradžia?
– Iš tikrųjų yra taip, kad šita partija, kuri užsimojo nustatyti aukščiausius moralės ir skaidrumo standartus politikoje, visų pirma į savo gretas suburia žmones, kuriems keliantys tuos standartus yra nereikalingi. Tada gal yra teisūs tie oponentai, kurie sako, kad čia ne „Vardan Lietuvos“, o „Vardan valdžios“.
Panašu, kad tos prognozės iš tikrųjų gali ir išsipildyti.
– Jums panašu, kad partija susibūrė vardan valdžios, o ne Lietuvos?
– Dabar mes matome, kad, jeigu būtų susiburta vardan Lietuvos, skaidrumas ir viešas interesas politikoje būtų aukščiausias kriterijus.
Bet, jeigu tą skaidrumą mes taikome išorėje, o viduje nuleidžiame iki butelio nešiojimo už paslaugas partijai, apie kokį ten vardan Lietuvos galime kalbėti. Vadinasi, tada reikalinga tik paklusni asmenų grupė, kuri aklai vykdytų visus nurodymus, kurie yra, ir nekeltų nereikalingų klausimų dėl skaidrumo pačiai partijai.
– To nebuvo galima numatyti? Jūs partijai priklausote tik mažiau nei pusmetį.
– Žinote, jeigu manęs nebūtų partija kalbinusi įstoti... Ji davė suprasti, pats Skvernelis, kai mes tikslinomės, ar čia iš tikrųjų reikia mūsų įsijungimo (...) kad mes esame reikalingi partijai. Kai bus pakvietė R.Baškienė, kuri, kiek suprantu, yra pirmoji pavaduotoja, jungtis į partiją, tai mes tą žingsnį ir padarėme.
– Toks patyręs politikas, ir šitaip naiviai pasielgėte.
– Politikoje melas nėra prieskonis. Jis tampa vienu pagrindinių sudedamųjų patiekalo dalių. Bet kiekvieną kartą tu vis tiek nori tikėti geru. Supranti, kad viskas nesigaus 100 proc., taip nėra, bet vis tiek tikiesi, jog bus nors 50 proc. to, kas yra kalbama.
Bet tai, kad bus visiškai nusispjaunama į tai, kas yra daroma, ir bus pasirenkamas toks kelias, tikrai turiu prisipažinti, jog čia man pritrūko politinės įžvalgos.
– Kiek kartu su jumis traukiasi žmonių?
– Apie 30 žmonių. Frakcijos neliko, jau viskas. Turėjome penkis narius miesto taryboje – keturis partijos, vienas buvo nepartinis. Visi tie, kurie buvome valdybos nariai, pasitraukėme iš valdybos ir partijos. Tuo pačiu nebeliko ir frakcijos.
Yra ženklų, kad išeis dar apie 30 žmonių, jeigu ne daugiau.
– Jeigu skyrius nepakeistų sprendimus dėl kandidato (į merus), ar prognozuotumėte, kad gali išeiti dar daugiau žmonių?
– Jeigu jie vėl pasirinks tą skyriaus pirmininkę, kuri akivaizdžiai parodė, kad neturi daugumos pasitikėjimo, yra įsipainiojusi į butelines istorijas, išeis ir kiti.