Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas K.Girnius įsitikinęs, kad G.Landsbergis nusipelno interpeliacijos.
Tiesa, ne vien tik dėl skandalingai pasibaigusios tranzito į Kaliningradą istorijos, kurioje žandus pūtusi Lietuva sulaukė skambaus antausio, bet ir dėl virtinės įvairių klaidų.
„Tokioje jautrioje padėtyje mes turime teisę į kompetentingą užsienio reikalų ministrą, o ne į mėgėją. Deja, bet turime mėgėją“, – Žinių radijuje kalbėjo K.Girnius.
Bet konservatorių vedlį supliekęs ir šoumenu pavadinęs politologas taip pat mano, kad Ingridos Šimonytės vadovaujamoje Vyriausybėje mėgėjų yra ir daugiau.
Kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ politologas įvardijo dar bent tris ministrus, kuriems esą trūksta gebėjimo vadovauti ministerijoms ir kurie, jo nuomone, turėtų būti keičiami.
Bene daugiausia K.Girniaus kritikos kliuvo sveikatos apsaugos strategui Arūnui Dulkiui: „Jo problema, kad jis niekada nepaaiškina, kas iš tikrųjų vyksta. Ministras jau kurį laiką kalba apie kažkokią mistinę dėžę, iš kurios žada ištraukti kažkokį įrankį, ir viskas bus sutvarkyta. Tai gražiai skamba, bet ką tai reiškia – nežinia.
Tapdamas ministru A.Dulkys taip pat žadėjo pateikti detalų pandemijos suvaldymo planą, tačiau niekas jo taip ir neišvydo.
Dabar jis elgiasi panašiai. Naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų sparčiai daugėja, o susidaro įspūdis, kad Vyriausybė vėl neturi jokios strategijos, ką darys.
Labai panašu, kad nebus nieko daroma. Gal tokia politika ir teisinga, bet gal vis dėlto reikėtų žmonėms taip ir paaiškinti, pasakyti, kad patys turės nuspręsti, ar dėvėti kaukes, ar eiti į restoranus ar ne ir kad jų saugumas – jų pačių rūpestis. O dabar – tyla.“
Pripažinęs, kad ir bet kuriam kitam ministrui nebūtų lengva vadovauti sveikatos apsaugai per pandemiją, K.Girnius mano, kad A.Dulkiui trūksta kompetencijos, o šis postas jam – per didelis iššūkis.
Politologas įsitikinęs, kad jeigu premjerė būtų reiklesnė, postus jau turėjo palikti ir teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska bei Vidaus reikalų ministerijai vadovaujanti Agnė Bilotaitė.
K.Girniaus teigimu, E.Dobrowolska beveik negirdima ir visiškai nematoma, politikos ekspertas jos balso pasigedo ir kilus ginčui dėl tranzito į Kaliningradą, kai reikėjo paaiškinti šios istorijos subtilybes ir teisinius aspektus.
Politologas taip pat mano, kad ryškesnę poziciją E.Dobrowolska turėjo užimti ir dėl A.Bilotaitės vykdomos kontroversiškos neteisėtų migrantų apgręžimo politikos. Pastarąją kritikuoja tarptautinės organizacijos, užtat ji kraunasi politinius dividendus Lietuvoje, o teisingumo ministrė tyli, nes irgi bijo netekti populiarumo.
K.Girnius įsitikinęs, kad A.Bilotaitė turėtų paisyti ne vien reitingų, bet ir to, kas yra teisinga ir atitinka Europos Sąjungos taisykles.
Šiaip ar kitaip, politikos ekspertas abejoja, ar G.Landsbergiui ir kitiems ministrams šiuo metu yra didesnių grėsmių, nes suburti kitokią valdančiąją koaliciją opozicija šiuo metu tiesiog nepajėgi.
Be to, esą ir opozicija, ir su valdančiaisiais į konfliktus įsivėlęs prezidentas gali būti suinteresuoti, kad Vyriausybė ar atskiri jos nariai iki rinkimų pridarytų kuo daugiau klaidų.