Pirmieji renginio dalyviai pasirodė apie 10 valandą, o vidurdienį poilsiavietės prieigose susidarė maždaug 3 kilometrų ilgio automobilių eilė.
Pirminiais skaičiavimais, galėjo susirinkti keli tūkstančiai žmonių – tai gerokai mažiau negu pernai Vilniuje vykusiame renginyje. Šįkart galimybes sukviesti didesnį būrį žmonių ribojo renginiui pasirinkta erdvė.
Šeimos gynimo maršas išsiskyrė neįprastais apribojimais – daugelio žiniasklaidos priemonių atstovai į uždarą poilsiavietės teritoriją buvo įleidžiami tik sumokėjus 1000 eurų paramą Lietuvos šeimų sąjūdžiui.
Pasak organizacijos atstovų, taip daroma todėl, kad dėi žiniasklaidos veiklos buvo patirta daug papildomų išlaidų, taip pat būta bandymų iš diskredituoti šeimų maršą, jo organizatorius bei dalyvius.
„Jūsų redakcija nesumokėjo, todėl į renginį nebūsite įleisti“, – pareiškė prie poilsiavietės vartų pasitikusi ir dalyvių sąrašus tikrinusi moteris.
Už jos nugaros išsirikiavo keli specialiomis liemenėmis apsirengę vyrai, kurie atliko apsaugos darbuotojų vaidmenį.
„Nelabai jūs čia ir reikalingi“, – tarstelėjo pro šalį ėjusi moteris.
Dar vienos taisyklės turėjo laikytis patys maršo dalyviai – jo rengėjai pranešė, kad renginį galima atsinešti tik su Lietuva susijusias vėliavas ir kitą atributiką. Kitų šalių vėliavoms šiame renginyje – ne vieta.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybė paskelbė, kad dėl šio renginio nesiims jokių specialių priemonių, tačiau vis tik prieš jo pradžią pasirodė policijos pareigūnų automobilis, o patruliai stebėjo situaciją.
Šeimų gynimo marše Šeimų sąjūdžio atstovai ragino dalyvius kurti visuomeninius komitetus artėjantiems savivaldos rinkimams.
„Artėja savivaldos rinkimai. Savivalda yra būtent ta sritis, kur sprendžiami pagrindiniai šeimos, žmogaus, kasdieninio gyvenimo klausimai. Būtent nuo savivaldos gali ir turi būti pradėtas valstybės susigrąžinimo ir atnaujinimo darbas“, – į renginio dalyvius kreipėsi Lietuvos šeimų sąjūdžio koordinatorė Vitolda Račkova.
„Lietuvos šeimų sąjūdis kreipiasi į „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2022“ dalyvius ir visus Lietuvos žmones, ragindamas telkti pažangias visuomenės jėgas artėjantiems savivaldos rinkimams“, – skaitė ji kreipimąsi.
Šeimų sąjūdžio atstovė ragino steigti rinkimų komitetus ir kviesti juose dalyvauti „žymius ir gerbiamus, neabejingus savo savivaldybės žmones“.
Kaip BNS prieš renginį sakė asociacijos Lietuvos šeimų sąjūdis vadovas Raimondas Grinevičius, komitetus organizacijos atstovai steigs ten, kur jų žmonės „yra pajėgūs ir kompetentingi“, o kitur ieškos, ką paremti.
„Kai kuriuose savivaldybėse jau yra jie susikūrę, susitvarkę, pasiruošę. Kur neturime savo savivaldybėse, ieškosime, ką remti“, – kalbėjo jis.
Sekmadienį Kauno rajone, Jadagonių kaime esančioje Pušyno poilsiavietėje, susirinko šimtai žmonių, nešinų lietuviškomis Trispalvėmis ir Vyčiais.
Prieš Partnerystės įstatymą, Stambulo konvencijos ratifikavimą ir kitus dalykus nusiteikę organizatoriai teigė, kad dar neįvykdyti pernykščiai „pagrindiniai reikalavimai paleisti Vyriausybę ir laikytis Konstitucijos“.
Pasak R.Grinevičiaus, mitingo žinutės šiemet „tos pačios, kaip ir praeitais metais – niekas nesikeičia“.
„Partnerystės įstatymai, Stambulo konvencijos ir taip toliau“, – sakė jis.
Pasak R.Grinevičiaus, dėl to į renginį atvyko mažiau žmonių, o jų asociacija patyrė papildomų išlaidų.
„Tikiuosi, jeigu teismą laimėsime prašysime gerbiamo mero, kad padengtų šitas išlaidas“, – sakė Šeimų sąjūdžio vadovas.
Jis teigė, kad Vingio parke būtų pavykę neabejotinai surinkti daugiau žmonių, nes dalis nevyko bijodami, jog nebus, kur pasistatyti automobilio.
Be to, R. Grinevičius atkreipė dėmesį, kad šiemet renginiai, skirti šeimai, vyksta apie 17 savivaldybių.
„Tikėtina, kad taip, bet galima pagalvoti, kad atsibudo“, – sakė jis, paklaustas, ar laiko tai bandymu nukreipti žmones nuo jų organizuojamo renginio.